.

Високо качество на пестене на енергия 2 елемента открит слънчева градина LED Green Power Building Wall Path висящи лампи

Високо качество на пестене на енергия 2 елемента открит слънчева градина LED Green Power Building Wall Path висящи лампи

33.82
BGN 29.00 -14 %

Сума
Налично за поръчка

Енергија-Заштеда 2 парчиња Отворено Соларни Градинарски LED Светилка Зелена Енергија Градење на Ѕид Пат Виси Светла
Спецификации :
Карактеристики :
- Пластична конструкција и црна заврши cordless.
- Ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија.
- Низок напон, без треперење, без отсјај.
- Едноставен дизајн натпревари различни пејзажи и стилови.
- Наменета за сите временски услови.
- Еколошки.
- Автоматски го активира сензорот во мрак.
- Автоматско Вклучување / Исклучување.
- On / Off Прекинувач (Сврти На копчето за прв пат употреба).
- Супер светло и долго-траен, лесно да се инсталира.
- Може да се монтира на ѕид од зграда.
- Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли.
- Долготрајни LED сијалица 100,000 час технологија.
Напојува со соларен панел
Тип : Ѕид виси
Батерија : 1pc АА големина на Ni-МЗ 900m A батерија на
Извор на светлина : 1pc супер-светли LED, над 5000 MCD
LED Боја : Бела, Топло Бела
Материјал на Школка : ABS
До 8 часа на осветлување во текот на ноќта
Производ Големина : 160 x 160 x 280mm
Пакет Тежина : 950(g) / 33.51(оз)
Пакет Димензии(Должина*Ширина*Висок) : 320(mm)*200(mm)*240(mm) / 12.60(во)*7.87(во)*9.45(во)
Пакетот Вклучува :
2 x Соларни Градинарски Светлина

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Топло бял, бял
Тип Елемент:
Стенни Лампи
Стил:
Модерен
търговска марка:
Секюритизация на
Използването на:
Извънредна ситуация
Материал На Корпуса:
КОРЕМНА ПРЕСА
Източник На Светлина:
Led лампи
Номер На Модела:
-
Дали диммируемым:
No
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Гаранция:
1 година
Ниво На Защита:
IP44
Източник На Захранване:
Слънчев
Дифузер:
закалено стъкло
документ:
ССС
Характеристики:
Автоматичен сензор се активира в здрач