.

50 групи от 30 мм Бяла играчка кукла ставите мъниста за направи си САМ детски играчки кукла като занаят

50 групи от 30 мм Бяла играчка кукла ставите мъниста за направи си САМ детски играчки кукла като занаят

35.02
BGN 28.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


СОСТОЈБА : Нова
КОЛИЧИНА : 50sets
ДИМЕНЗИЈА : 30мм
Животински и Кукла зглобови најчесто се користи кога сакате вашата животни/ кукла има способност на рацете и нозете движења. Она што големини да се избере зависи од твоите лични желби. Сепак, имам и некои предлози подолу ви помогне да се одлучите за да се добие вистинската големина за вашата кукла / животинско или мечето.
На оваа листа се состои од 50 комплети на зглобови, вклучувајќи 50 дискови,50 подлошки и 50 дискови со shanks. Можете да погледни во моите слики за да го видите како да се стави заедно.
Она што големини за да се добие?
20 мм - најчесто се користи за мечки под 9 инчи (225 mm) висина
30 mm - најчесто се користи за мечки околу 10 инчи (250 mm) висина
35 мм - најчесто се користи за мечки околу 13 инчи (330 mm) висина
45 mm - најчесто се користи за мечки околу 16 инчи (400 mm) висина
55 mm - најчесто се користи за мечки околу 20 инчи (500 mm) висина


Всичко за продукта

Тип Елемент:
Аксесоари За Кукли
Пол:
Унисекс
Атрибут BJD / SD:
Очната ябълка
Номер На Серия Mfg:
Модни модели
Номер На Модела:
30мм
търговска марка:
царевично цвете
Пластмасов Вид:
PC
Размери:
30мм
Материал:
Пластмаса
Тип:
Аксесоари