.

Добро качество на TDFJ-160 може уплътняване на машината, като машина за метал

Добро качество на TDFJ-160 може уплътняване на машината, като машина за метал

960.00
BGN 912.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Соодветни за запечатување на сите видови на кружни железо лименките, хартијата може, Железо челик лименки,PET пластика, лименки , стакло контејнери и така натаму, Квалитетот е сигурен, резервоар устата износени алишта нема набори, нема истекување. Лесно Ракување и мала тежина, употреба на осветлување моќ, човек може да ја заврши работата. Во споредба со традиционалните рачно запечатување машина, електрични запечатување машина голема мера може да го подобри ефикасноста на варењето, се намали уделот на интензитетот на работници и намалување на лоши производи предизвикани од човечки фактори, и тоа е идеална опрема за храна и пијалоци индустрија.
Технички Параметар Модел TDFJ160 Напон AC напон 220v /50 hz 110v / 60 hz Моќ 0.37 kw Може да се печат висина 39-200 mm(може да го прилагодите ако поголема големина) запечатување дијаметар 85mm( други големината треба да го направите мувла) Капацитет 10-20 шишиња/мин Машина големина 600*320*770 mm Пакување Големина 490*420*800 мм Тежина 65 кг
Answer : ___________________________ Note : стандард запечатување дијаметар е 85mm,ако вашиот запечатување дијаметар не е 85mm, ве молиме да не информирате вашиот дијаметар, ние може да се промени и да се направи нова калап за вашата големина.

Всичко за продукта

Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
TDFJ-160
търговска марка:
JL
документ:
CE
Тип:
Стойка За Маса / Маса
С Вакуумна Торба:
No
Номер На Модела:
TDFJ-160
Тип:
Стойка За Маса / Маса
Име на продукта:
автоматична машина за запечатване на чонсервных банка поп-горната част на
Задвижваща тип:
Електрически
документ:
CE
Материал:
неръждаема стомана
Приложение:
запечатване на кутии
Автоматична ранг:
Полуавтоматични
Напрежение На Тока (В):
50/60