.

Висока точност SMFZ-70 3 на борда на машината за опаковане пакетчета уплътняване на 2G, до 100g за семена, чай

Висока точност SMFZ-70 3 на борда на машината за опаковане пакетчета уплътняване на 2G, до 100g за семена, чай

1280.00
BGN 1216.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Супер Квалитет Гранули,Чај,грав,шеќер,сол,Прашок за Автоматско Чај Торба за Пакување Машина Опис на Производот
Овој производ е одличен инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, решавање на традиционалните чај пакување мачна процес. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Applicaton : Погоден за чај, храна, храна, семиња, овошје, житарки форма хемикалии и лекови, микро и мали компоненти како што се општите не-леплива цврсти материјали. Карактеристики : Автоматско пакување ефект, користете бела боја јасно чисти изглед на high-end, се вклопуваат во фабрики, продавници, отворен, и така натаму. Инсталирање на механички shaker внатрешноста на пакување машини не може да се држиме кога во прав. Може да се поврзани со работата со различни комбинации на инсталиран капацитет. Брзина околу 3 секунди/пакет. Го користите на задната печат, печат до торба повеќе убави, курсорот позиционирање, отсечени торба повеќе точни, високо-квалитетни производи. Во прилог на комбинација на две машини во целосно автоматско пакување машини, погоре дека малите единици на инсталираните единици, исто така може да победи на другите предмети на опрема за мерење подолу, кои Тајван, исто така, може да се користи сам, и тоа е најголемата предност на комбинација, тоа може да се користи како целосна автоматска, полу-автоматски, може да се користи како. Предложи про избор комбинација на производи, цена-ефикасен, практичен и удобен. Спецификација : производ модел : СМ-FZ-70 Степен на автоматизација : Целосна Автоматска Напон : 220v моќност : 200 W користи за чај торба 60*70mm cusromize со 60mm дебелина : 0.5 mm-0.8 mm Торба Одлуки Ширина : готовиот производ 8 CM Серпентина на 16 CM Торба Одлуки Должина : 0-9 CM(прилагодливи) индивидуализира 12 CM Preision : 0.2 G Димензии : 430*510*1400 MM Тежина : 90 KG
Машина слика :
Пакување на примероци :

Всичко за продукта

Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
СМФЗ-70
търговска марка:
JL
документ:
CE
Тип:
Стойка За Маса / Маса
С Вакуумна Торба:
No
Номер На Модела:
СМФЗ-70
документ:
CE
Тип:
Стойка За Маса / Маса
Задвижваща тип:
Електрически
Приложение:
Храна
Състояние:
НОВО
Автоматична ранг:
автоматично
Напрежение На Тока (В):
50/60