.

Празна касета за Canon PGI-2700XL PGI 2700 за canon MAXIFY MB 5070 / MB 5370 / i B 4075 MB5170 / MB5470 / IB4170

Празна касета за Canon PGI-2700XL PGI 2700 за canon MAXIFY MB 5070 / MB 5370 / i B 4075 MB5170 / MB5470 / IB4170

27.68
BGN 24.00 -13 %

Сума
Налично за поръчка


Празни инкџет печатење кертриџ за Canon PGI-2700 XL pgi2700 PGI 2700 за canon MAXIFY MB 5070 / MB 5370 / i Б 4075 со Чип
Касети статус : Празни мастило рефил кертриџ
Чип статус : Постојан чип
Кертриџ модел : За Canon PGI-2700 Б.К/C/M/Y
Компатибилен печатач :
( Област : Кина/Хонгконг/Asia-pacific(со Исклучок на Јапонија) )
Пакет содржина :
1pcs * PGI-2700 Б.к празни мастило рефил кертриџ за Canon
1pcs * PGI-2700 C празни мастило рефил кертриџ за Canon
1pcs * PGI-2700 М празни мастило рефил кертриџ за Canon
1pcs * PGI-2700 Y празни мастило рефил кертриџ за Canon
Вкупно 4 парчиња сет
Купувачот известувања :
1. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели.
2. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи.
3. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел.
4. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, пакувањето). Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение qualtiy ниво и 100% гарантира против maerials и изработка. Без претходна најава. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
5. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати.
П : Како да го изберете вашиот касети?
Треба да се во согласност со вашите оригинални мастило кертриџ број на модел до кога ќе купуваат касети. Инаку, Мастило кертриџ нема да работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Ова е многу важно!!! ^_^
П : Кога нов кертриџ е вметната, печатач понекогаш членки на нови касети да биде половина полна. Зошто тоа се случи?
Печатач само го проценува нивото на мастило во кертриџ. Тоа не е прецизно мерење.
Новиот касети треба да биде целосна и треба да трае толку долго што е нормално.
П : Ништо отпечатоци од боја или отсуство постои кога нов кертриџ(s) се инсталирани. Зошто тоа се случи?
Осигурајте се дека сте купиле точниот кертриџ за вашиот печатач.
Бидете сигурни дека на глава за печатење работи нормално. Однесување печати ја главата чистење ако тоа е сува или блокирани.
Бидете сигурни дека жолта запечатување на етикетата е отстранета пред инсталацијата. Апсолутно, бидете сигурни дека воздухот дупки се испечатени за касети со жолта pin прилог (не-жолта запечатување етикета кертриџ).
П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач?
Не, вие не може. Сите CISS или refillable мастило кертриџ не треба да се инсталира на печатач за да се обиде чип работат или не, пред да се мастило рефил целосна ниво добро, чип може да се заклучи трајно ако кертриџ е празен.
Не се инсталира на празно (без мастило) CISS/касети во печатачот, дека CISS/касети мора да бидат пополнети целосна мастило(резервоар/цевка/мастило кертриџ мора да биде полна со мастило), потоа се инсталирани во печатач; инаку, кога се празни мастило касети се додава за да се печатач, чип ќе биде заклучена трајно и не може да се користи нормално, иако по кои ќе се пополнуваат со мастило.

Всичко за продукта

Тип:
мастилницата
Съвместим Марка:
КАНОН
Цвят:
C, M, Y, K
Съвместим Марка:
Мастилено-Струен Принтер Canon
търговска марка:
ЙОТАТ
Характеристика:
Съвместим
Състоянието на патрона:
Празна
Номер На Модела:
за Canon PGI-2700XL pgi2700 PGI 2700
Bulk Опаковка:
ДА
Боядисаната:
ДА