.

Lc137 lc135 мастило касета за принтер Brother MFC-J4410DW MFC-J4510DW MFC-J4710DW MFC-J6920DW MFC-J6520DW MFC-J6720DW DCP-J4110D

Lc137 lc135 мастило касета за принтер Brother MFC-J4410DW MFC-J4510DW MFC-J4710DW MFC-J6920DW MFC-J6520DW MFC-J6720DW DCP-J4110D

16.80
BGN 15.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка


Полн со чип компатибилни, мастило кертриџ за Брат LC137 XL LC135 XL
Type : Full компатибилен кертриџ
Чип : со чип
компатибилен печатач :
Површина : Океанија
Пакет содржина :
1pcs lc137xl б.к со мастило
1pcs lc135xl C со мастило
1pcs lc135xl M со мастило
1pcs lc135xl Y со мастило
вкупно 1sets 4pcs
Купувачот Напомени : 1. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. 2. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи. 3. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. 4. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето). Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против maerials и изработка. Без претходна најава. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас. 5. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената. П : Може еден компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ? Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. П : Компатибилни или Remanufactured мастило кертриџ се и поекономична алтернатива за ОЕМ мастило касети? Сите наши компатибилен или remanufactured мастило кертриџ се произведени според ОЕМ спецификација, и ќе се еднакви на истата страница принос како и нивните ОЕМ колега. За сите мастило касети кој е рециклиран да OEM спецификација, процесот во cludes инспекција на употребата кертриџ, електроника тест, замена на сите носи, замена на сите потребни делови, и печатење тест мастило кертриџ за квалитет. Сите наши мастило касети се 100% гарантира П : Ќе климатски фактор влијаат на печатење квалитетот на компатибилен касети? Најдобар складирање температура опсег за касети да се добие најдобар печатење квалитет е 10°C До 35°C. Ако чување на високи или замрзнување температурата за долго време дефинитивно ќе влијае на печатење перформанси.
Купувачот известувања :
1. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели.
2. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи.
3. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел.
4. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, пакувањето). Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение qualtiy ниво и 100% гарантира против maerials и изработка. Без претходна најава. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
5. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.

Всичко за продукта

Тип:
мастилницата
Съвместим Марка:
Brother
търговска марка:
ЙОТАТ
Характеристика:
Съвместим
Номер На Модела:
LC137 LC135
Състоянието на патрона:
Пълен
Bulk Опаковка:
ДА
Съвместим Марка:
Brother
Цвят:
c, m, y, k