.

Специални комплекти за презареждане с мастило на Epson D700 Ink Cartridge UV Dye ink Photo Paper One-Stop Дкрепа

Специални комплекти за презареждане с мастило на Epson D700 Ink Cartridge UV Dye ink Photo Paper One-Stop Дкрепа

BGN 738.42

Сума
Налично за поръчка


Посебно Мастило Рефил Колекции за Epson D700 Мастило Кертриџ УВ Боја мастило Фото Хартија Еден-Стоп Услуга
Зошто изборот на нас?
1 : One-stop suppor. Заштедете повеќе време и пари.
2 : Компанијата во директен превозот брзо се испорачуваат од страна на DHL
3 : 100% тест од страна на печатач sepcial модел
она што ќе дојде во овој предмет :
1 : 1 set 6 парче празни refillable кертриџ 280ml по боја
2 : 5set го замени чип вкупно 30 парче
3 : 1 парче чип resetter за одржување
4 : 1000ml шише УВ боја мастило секоја боја вкупно 6 литри
5 : 1 тркалаат 240g 6" *152cm*65 M РК Сјај фото хартија .
6 : 1 се тркалаат 260g 6" 152cm*65 M РК Сјај фото хартија
Ако вашиот превозот адреса нема бесплатен превозот во областа ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со НАС за да ја проверите најдобар превозот цена.
A..Карактеристики :
A. Во производот суровини и модерна технологија на обработка;
Б. тројна затворени филтер, никогаш не ги глава за печатење;
C. Умерено Суви и пропустливост, и може да се користи за различни печатени медиуми;
D. PH вредноста на слаба база, без било отпорност, заштита на глава за печатење за долго време се користи;
E. Печати мазна, не се шири и боја, бојата светла.
БПогоден за :
1. Печатач Модел за Epson Surelab D700
Cна Квалитетот и суровини :
1. 100% пред-тестирано на соодветните печатач;
2. Преку КК инспекција многу пати;
3. Строги производствена операција;
4. Заштита на животната средина материјал;
5. Секоја серија на мастило од производство мора да се поминува за нашиот стандард кој е +/-0.03% од ОЕМ мастило. Сите пакети се поддржани од страна на 1-2 година стабилност и стабилноста гаранција, да го задржи примероци се нудат за нашите клиенти.
Ние поддршка МИКС ЦЕЛ : минимум цел количина за секој објект е 5 компјутери/set.
чекор 1) Испрати списокот на ставки со количина за нас.
чекор 2) ние ви испратиме линк за микс цел.
чекор 3) ве молам поставете го вашиот микс цел под линк ( ве молиме забелешка јасно за цел detal, на пример, : item & количина, )
чекор 4) ние се прилагоди на вкупната цена.
чекор 5) на Крај,ве молиме да обрнете за moeny да Зачувам.
Испорака :
1. Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2-7workday по добивате вашата исплата.
2.Ве молиме да ми кажете на вашата моментална адреса по вашата исплата во рок од 2 дена; во спротивно, ние ќе брод вашата објектот врз основа на вашиот Зачувам адреса, така бидете сигурни дека тоа е точно.
3. Бесплатен Превозот :
За испорачување непречено и брзо, ние може да брод предмети преку други курир, одлуката на нас е финалето.Со избор на Fedex DHL нормално услугата ќе испрати страна на други или не превозот. Но ти знаеш пред
4. Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови, губење на време во царинската царинење. На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објект на време. Ако не примите објект во рок од триесет дена, ве молиме контактирајте со нас, а потоа ние ќе ви помогнат да ги пратите на тоа.
Повратни информации :
1.Ние зависи од нашите клиенти satisifaction да се успее.Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.
2.Ако не сте задоволни со нашата предмети,ве молиме оставете ни активни повратни информации.
3.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации.Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Ви благодариме за вашиот coroperation.
Услуги на клиентите :
1.Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или други прашања кои се одговорност на превозот услуга.
2.Ние нема да бидат одговорни за вашиот локален обичај полнење. Но ние ќе се обидеме да се декларираат како " Подарок'or 'Примерокот' со пониска вредност на фактура за да се намали вашиот локален обичај трошоци.

Всичко за продукта

Тип:
комплект за презареждане с мастило
Съвместим Марка:
Эпсон
Номер На Модела:
За Epson D700
търговска марка:
Fcolor
тип мастило:
UV боя на базата на мастило
Модел Принтер:
За Epson D700
Цвят На Мастилото:
BK/C/M / Y/LC/LM
Опаковка:
1000ml / бутилка
Печат:
Гладка печат с помощта на дюза
Качество:
стандарт, който е +/-0.03% от мастило ОЭМ
Гаранция:
12 месеца
номер на патрона:
T7181-6