.

5,7-инчов led екран OTDR KomShine QX50-S оптичен OTDR равен JDSU MTS-4000 OTDR 1310/1550nm 32/30 db

5,7-инчов led екран OTDR KomShine QX50-S оптичен OTDR равен JDSU MTS-4000 OTDR 1310/1550nm 32/30 db

BGN 2048.00

Сума
Налично за поръчка


5.7 инчен LED Екран OTDR Kom Shine QX50-S Оптички Влакна OTDR Еднаков на JDSU МЦ-4000 OTDR 1310/1550nm 32/30d B
* Бродови во 24 Часа преку "Федекс" експрес *
* Доаѓаат со ВАЛУТНА+SC+LC Adaptors *
* Англиски + Шпански Јазици *
* Резултатите од тестот Анализа softeware *
Со краток QX50 е дизајниран за FTTx апликација. Тоа може да го тестира должина, влакна на косата конектор загуба и други физички карактеристики на влакна. тоа може да се лоцира настани на растителни влакна кабли прецизно. Тоа е навистина алатка на избор за FTTx апликација за инсталација и одржување, како и за влакно R&D и за производство на тестирање. QX50 солиден дизајн, лесен и лесно ракување, како и ниска рефлексија LCD и повеќе од 10 часа на батеријата направи тоа да биде совршен во поднесена тестирање. Во меѓувреме, Неговите два USB и SD-интерфејси помош за складирање и трансфер на траги лесно и удобно. . Карактеристики :
Применливи влакна : Мрежи со САЛАДИН Трупци бранова Должина : 1310/1550nm До 32/30d B Висок Динамички Опсег Растојание Опсег : 4,8,16,32,64,128,256 км Пулсот со : 10,30,80,160,320,640,1280,5120,1024 нс 640×480, 6.5 инчен TFT-LCD (touch screen) USB интерфејс, поддршка на USB стик и печатач и директна кабел за да го симнете на КОМПЈУТЕР преку Active Sync капацитетот на Меморијата >800 траги вградена литиум батерија со висок капацитет за повеќе од 8 часа на работа живот се Прикаже : Боја LCD Една година Налог
Спецификации :
Модел = QX50-S бранова Должина(nm) = 1310/1550 Динамички опсег(d B) = 32/30 Пулс ширина (нс) = 5 , 20 , 40 , 80 , 160 , 320 , 640 , 1280 , 2560 , 5120 , 10240 , 20480 Екранот 5.7 инчен TFT LCD екран на допир Настан слепа зона (m) = 1.8 Слабеењето слепа зона (m) = 9 Линеарност (d B/d B) = ±0.05 d B/ d B Загуба на прагот (d B) = 0.05 Загуба резолуција сооднос (d B) = 0.001 Земање резолуција сооднос (m) = 0.125 до 8 Земање точка = 32k Растојание неизвесност (m) = ±(1 m + 5×10 -5 × растојание + земање интервал) Растојание опсегот (км) = 0.3 to180 капацитетот на Меморијата на трага = SD Картичка (4 G), > 10000 парчиња Траење на мерење = Дефинирани од страна на корисникот; 5sec, 10sec, 15sec, 30sec, 1min, 2min, и 3min се избор на Оптички интерфејс = ВАЛУТНА/UPC+SC/UPC+LC/UPC Податоци интерфејс = USB интерфејс, SD картичка интерфејс Визуелна Грешка Локатор = Достапни Напојување = Литиум батерија; продолжување на работното време на траење ≥ 8 часа период на Гаранција = 12 месеци
Стандарден Пакет :
QX50 OTDR
ФК+SC+LC Конектори UPC
СМ Оптички Влакна Парче Мозок ВО странска валута-SC 1 M
Тестирање & Калибрација Извештај
AC/DC адаптер
Квалитетот сертификација
Следи анализа на софтвер(ЦД)
Внатрешна Батерија
Упатство
За Носење
Можеби како што се :
Контакт со нас на :
Shippment :
Важно : Бразил Клиенти, ве молиме оставете ги вашите CPF или CNPJ број по поставена цел.
1. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
2. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од бу превозникот и време може да се разликува особено за време на сезона. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте ја прими стоката прекувремена работа, ние ќе се вратам на решение во рок од 24 часа.
3. Да им помогне на купувачите се намали или избегне царина, ние ќе напишете "Подарок или Примерок" Ако е потребно, ние, исто така може да помогне да се прогласи ниска вредност на фактура за вас да плаќаат помал данок во вашата земја, ако имате било какви сугестии, ве молиме оставете белешка во ред.
4. Царина треба да бидат платени од страна на купувачот, Продавачот може да не ги поддржуваат и Царина.
5. Оддалечена Област на Плаќање : За Далечински област, DHL/Федекс/UPS/ТНТ ќе наплаќаат екстра"Remote Област Такса", ве молиме разбирањето.
Повратни информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно! Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, Пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Всичко за продукта

търговска марка:
комшин
Съвместим:
TP-link, D-Link
Тип На Фибри:
Единичен Режим
Тип конектор:
ФК/UPC
Номер На Модела:
QX50 OTDR
Дължина На Продукта:
1m
Дължина на вълните:
1310/1550 Нм OTDR
Динамичен обхват:
32/30 db
Сляпа зона събития (м):
гаранция:
1 година
Софтуер За Анализ На Трассировок:
Разположение
Скренн:
5,7 инча. Докосване
Визуален локатор на неизправности/ VFL:
Aviliable
Същото, което:
JDSU MTS-4000 OTDR
Силимиар до:
YOKOGAWA/EXFO OTDR