.

Seagate Momentus XT 750GB ST750LX003 7200 RPM 32MB Cache 2.5 SATA 6.0 Gb/s твърд хибриден диск-гол устройство

Seagate Momentus XT 750GB ST750LX003 7200 RPM 32MB Cache 2.5 SATA 6.0 Gb/s твърд хибриден диск-гол устройство

BGN 120.00

Сума
Налично за поръчка

Модел | Бренд Seagate Серија Momentus XT Модел ST750 LX003 Пакување Голи Вози Перформанси | SATA 6.0 Gb/s Капацитет 750 GB 32 MB 7200 ВРТЕЖИ во минута Карактеристики | Карактеристики Доаѓаат со 8 GB SLC NAND
Чизми и се врши како и SSD
До 3x побрзо од традиционалните HDD
SATA 6 Gb/s со NCQ за интерфејс брзина
Сите-во-едно дизајн за едноставност и леснотијата на инсталација
Работи во било каков лаптоп или КОМПЈУТЕР, било кој оперативен СИСТЕМ и било која апликација
Најдобро Се Вклопуваат Апликации
- Лап-топ компјутери и мобилни workstations
- Desktop и tower workstations
- Висока-перформанси лаптоп и десктоп гејминг системи
- Мала форма на фактор сите-во-едно Компјутери
Забелешка : Претставата може да се разликуваат во зависност од корисникот хардверска конфигурација и оперативниот систем.
Тестирање се врши на Momentus XT 750 GB SSHD. Димензии | 2.5" Висина (максимум) 9.5 mm Ширина (максимум) 69.85 mm Должина (максимум) 100.35 mm

Всичко за продукта

търговска марка:
LODFIBER
Номер На Модела:
ST750LX003