.

EZCAP HD Video Game Capture Box HDMI и ypbpr компонент Recorder One-clink Record Into USB Flash For XBOX 360 / One For PS3 WII U Rec 1080P

EZCAP HD Video Game Capture Box HDMI и ypbpr компонент Recorder One-clink Record Into USB Flash For XBOX 360 / One For PS3 WII U Rec 1080P

BGN 93.92

Сума
Налично за поръчка


EZCAP HD Видео Игра Фаќање Кутија HDMI YPb Pr Рекордер Еден-clink Рекорд Во USB Флеш За XBOX 360/Еден PS3 За WII U 1080 P Rec
Со овој ezcap280 HD Видео Фотографирање, можете да ги фотографирате со 1080 P видео преку HDMI или YPb Pr од игра consoler(за Xbox 360 и Една, за Play Station 3 & 4, за Wii U), STB, DVD, Blue Ray или друга видео извор, како стојат заедно, не е потребен КОМПЈУТЕР, едноставно притиснете го снимачот на копчето зачувај за да USB флеш диск или USB хард диск.
Карактеристики :
HDMI/YPb Pr Снимач снимајте видеа и игри до 1080p, а потоа зачувајте ги во USB флеш диск или USB хард диск.
Лесен за употреба, не било поставување, не PC прашани. 1080 P снимање со еден клик, и повторно кликнете на за да прекинете со снимање.
Едноставно вметнете еден USB Флеш диск(поддршка FAT32 само) за да се добие видеа насекаде, во секое време; Споделување на игра и забава со вашите пријатели насекаде.
Со extral аудио влез, ви овозможува снимање на вашиот сопствен живеат глас од микрофон со видео игра заедно.
Компатибилен со сите HDMI, YPb Pr излези, што можете да ги фотографирате 1080 P видео преку HDMI или YPb Pr од игра consoler(за Xbox 360 и Една, ЗА Play Station 3 & 4,
U), STB, DVD, Blue Ray или друга видео код.
Имајте на ум 1 : Линија-во функција работи со YPb Pr на текст само.
Забелешка 2 : Микрофон порт за поврзување микрофон и снимање говорни забелешки кога се игра играта. Тоа работи само со компонента на текст.
Забелешка 3 : HDMI режим на внесување не поддржува снимање МИКРОФОН во гласот, само за компонента на текст (YPb Pr).
Забелешка 4 : Некои HDMI видео извори може да има HDCP заштита; вие не може да се помине покрај тоа видео и снимање на тоа.
Забелешка 5 : За уредот (за PSP, XBOX ЕДЕН, за PS3), треба да го додадете HDMI Splitter да се декодира HDCP за снимање.
Забелешка 6 : За PS4, ако не со HDMI Splitter, ќе треба да се оневозможи HDCP опција. Оневозможи HDCP опција е само за игра, не за blue ray DVD игра.
Спецификации :
Видео Внесување : HDMI ™ (Digital); Component Video (Аналогни).
Аудио Влез : HDMI ™ (Digital); РКА Audio L/R, 3.5 мм Линија Во (Аналогни) (3.5 mm Линија Во е само за Компонентата за Видео Влез).
Видео Излез : HDMI (Pass-through од HDMI или Компонента) (Дигитален).
Аудио Излез : HDMI(Pass-through од HDMI или Аудио РКА L/R Влезни) (Дигитален); 3.5 mm Стерео (Pass-through од HDMI или Аудио РКА L/R Влезни) (Аналогни).
Кодек : Хардвер MPEG4 енкодер
Кориснички Интерфејс : On-board Топла Копчето за еден клик снимање / стоп; LED индикатор за работа sratus.
Складирање Медиуми : USB Флеш Диск, Преносни Хард Диск (ex FAT форматот не е поддржан).
Текст на Резолуцијата / Помине преку :
720 * 480 (60p), 720 * 576 (50p), 1280 * 720p (50p), 1280 * 720p(60p), 1920 * 1080 (50i), 1920 * 1080 (60i),
1920 * 1080 (24p), 1920 * 1080 (25p), 1920 * 1080 (30p), 1920 * 1080 (50p), 1920 * 1080 (60p).
Резолуција :
720 * 480 (60p), 720 * 576 (50p), 1280 * 720p (50p), 1280 * 720p(60p), 1920 * 1080 (50i), 1920 * 1080 (60i),
1920 * 1080 (24p), 1920 * 1080 (25p), 1920 * 1080 (30p), 1920 * 1080 (25p), 1920 * 1080 (30p).
Рекорд Формат : H. 264 MPEG4 (Видео), AAC Стерео (Аудио).
Рекорд на Квалитетот : Max 18 [email protected] P 30fps
Рекорд на Фајл : 2 GB Max / по датотека
Рекорд Место : Max 140 MB / минута, 8 GB / час
Напојување : DC 5 V 2 A
Главна Точка на Големината : 11.0 * 7.5 * 2.6 cm / 4.33 * 2.95 * 1.02 во
Главна Точка Тежина : 101g / 3.55 оз
Пакет Големина : 15.4 * 10.6 * 8.2 cm / 6.06 * 4.17 * 3.23 во
Пакет Тежина : 427g / 15.04 оз
Пакет Листата :
1 * HD Видео Фотографирање
1 * Компонента Видео Кабел Адаптер
1 * HDMI кабел
1 * Адаптер
1 * Софтвер на CD
1 * Англиски Јазик Прирачник За Корисникот
За Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
За Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање верификација
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да се Пополни во целосни и точни
4.

Всичко за продукта

Тип:
Видео карта и ТВ-тунери
Пакет:
ДА
Вид На Интерфейса:
USB
търговска марка:
Ezcap
Номер На Модела:
Ezcap
Пол:
видеозахват
Тип конектор:
HDMI
Тип:
HDMI кабел
Приложение:
DVD-плейър