.

2pcs 10 x 30см парафиновая марля стерилен медицинска марля, за еднократна употреба бяла блажна превръзка guaze изгаряне и ошпаривание раната превръзка марлевая

2pcs 10 x 30см парафиновая марля стерилен медицинска марля, за еднократна употреба бяла блажна превръзка guaze изгаряне и ошпаривание раната превръзка марлевая

BGN 14.24

Сума
Налично за поръчка


САД $ 27 / Цена
САД $ 23.96 / Цена
САД $ 12.16 / Цена
САД $ 68.4 / Цена
САД $ 33.12 / Цена
САД $ 19.94 / Цена
САД $ 35.92 / Цена
САД $ 18.32 / Цена
САД $ 16.4 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 9.98 / Цена
САД $ 26.18 / Цена
САД $ 30.08 / Цена
САД $ 21.26 / Цена
САД $ 9.94 / Цена
САД $ 19.92 / Цена
САД $ 9.5 / Цена
САД $ 9.08 / Цена
САД $ 10.46 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 13.92 / Цена
САД $ 59.36 / Цена
САД $ 13.4 / Цена
САД $ 29.24 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 106.58 / Цена
САД $ 39.06 / Цена
САД $ 14.36 / Цена
САД $ 10.82 / Цена
САД $ 15.46 / Цена
САД $ 29.8 / Цена Парафински Газа 1.100% газа со вазелин 2.За изгореници рана грижа,удобно користење 3.ISO,CE,одобрување од FDA 4.Достапни големина : 10 x 20cm 10 x 30cm Опис на парафински guaze : 1. TG Парафински газа е направен од памук газа,100% памук 2. Со бели/yello парафински, стерилни пакување, за изгореници рана грижа. 3. Спремен-за-користење tulle, импрегнирани со hydrophobic основа; 4. не се држи до раната; 5. За површината на рани и изгореници; за зрачење повреди и ногата чир; за преливи следниве кожата мито и дерматолошки индикации; исто така postoperatively во пластична хирургија. Широк-meshed tulle промовира дренажа на испуштање и гарантира дека раната е добро вентилирани. На неутрален маст база дава можност да се применуваат дополнителни,рана-специфични лекови

Всичко за продукта

Тип:
Комплекти За Първа Помощ
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)