.

2 елемента 12 сантиметра*6см лепило чист прозрачен силиконов гел превръзка медицински силикон листове белег ремонт грижа за рана pad

2 елемента 12 сантиметра*6см лепило чист прозрачен силиконов гел превръзка медицински силикон листове белег ремонт грижа за рана pad

BGN 91.04

Сума
Налично за поръчка


САД $ 27 / Цена
САД $ 23.96 / Цена
САД $ 12.16 / Цена
САД $ 68.4 / Цена
САД $ 33.12 / Цена
САД $ 19.94 / Цена
САД $ 35.92 / Цена
САД $ 18.32 / Цена
САД $ 16.4 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 9.98 / Цена
САД $ 26.18 / Цена
САД $ 30.08 / Цена
САД $ 21.26 / Цена
САД $ 9.94 / Цена
САД $ 19.92 / Цена
САД $ 9.5 / Цена
САД $ 9.08 / Цена
САД $ 10.46 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 13.92 / Цена
САД $ 59.36 / Цена
САД $ 13.4 / Цена
САД $ 29.24 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 106.58 / Цена
САД $ 39.06 / Цена
САД $ 14.36 / Цена
САД $ 10.82 / Цена
САД $ 15.46 / Цена
САД $ 29.8 / Цена Спецификации Кристално јасно на 100% силиконски гел sheeting 1. Се оптимизира лузна исцелување 2.Издржливи, удобно и повторно употребливи 3.Различни во големина еден вид на транспарентна, мека, еластична и самолепливи лист облекување. Тоа е главно составена од медицинска одделение силиконски, и ефикасна во спречување на формирањето на нови лузни и намалување на појавата на постојните лузни. На лист може да се скрати како што е потребно. Тоа е лесно да се применува на сите подрачја на кожата, вклучувајќи изложени или тешко да се третираат области како на лицето, ушите, scaip, грб, на рацете и зглобовите. Тоа е издржлив и еднократно. Карактеристики : Кристално јасно на 100% силиконски гел sheeting Обезбедува еластична заштита на кожата за оптимално лузна исцелување Издржливи, удобно и може повторно да се употребуваат во Различни форми, големини и поддршка бои Без иритација, не мацерација, латекс слободни Мазна, добри механички способност, содржи богата со силициум масло, добра еластичност која може да помогне да се спречи и да се намали формирањето на хипертрофична и keloid лузни. Со екстра притисок на еластичноста на облекување носи дополнителен ефект во намалување на лузни. Индикации : Употреба на хипертрофична и keloid лузни по : Градите и намалување на дојка реконструкција хирургија Cesarean и хистеректомија третман сајтови
Lejour зголемување на градите

Всичко за продукта

Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)