.

10шт 10см*20 cm медицинска Силиконова пяна превръзка пролежень абсорбиращи превръзка, за облекчение на налягането паста паста ранозаживляющая

10шт 10см*20 cm медицинска Силиконова пяна превръзка пролежень абсорбиращи превръзка, за облекчение на налягането паста паста ранозаживляющая

BGN 135.84

Сума
Налично за поръчка


САД $ 27 / Цена
САД $ 23.96 / Цена
САД $ 12.16 / Цена
САД $ 68.4 / Цена
САД $ 33.12 / Цена
САД $ 19.94 / Цена
САД $ 35.92 / Цена
САД $ 18.32 / Цена
САД $ 16.4 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 9.98 / Цена
САД $ 26.18 / Цена
САД $ 30.08 / Цена
САД $ 21.26 / Цена
САД $ 9.94 / Цена
САД $ 19.92 / Цена
САД $ 9.5 / Цена
САД $ 9.08 / Цена
САД $ 10.46 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 13.92 / Цена
САД $ 59.36 / Цена
САД $ 13.4 / Цена
САД $ 29.24 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 106.58 / Цена
САД $ 39.06 / Цена
САД $ 14.36 / Цена
САД $ 10.82 / Цена
САД $ 15.46 / Цена
САД $ 29.8 / Цена Силикони граничи пена облекување Карактеристики на Производот : 1 : Нежна за кожата, безболно да се отстрани, без остатоци 2 : 'Вертикално' апсорбира рана слузница ексудати, намалување на ризикот од мацерација околу раната 3 : Голем апсорпционен капацитет, овој облекување го задржува рана под соодветна температура и влажност, според 'влажно исцелување' принципи 4 : Обновливи и не се придржуваат до раната 5 : Не се оштети нови епителни клетки кога отстранети 6 : Помага да се намали лузни 7 : Водоотпорен, порозни. Туширање е дозволено, додека користењето на оваа облекување 8 : Мека и удобна, добра компресија, работи како перница Силикони граничи пена за облекување Наменети за Апликација : 1 : Применливи за различни акутни и хронични рани, особено на високо exudating рани 2 : се Користи за превенција и третман на различни притисок чир на Силиконски граничи пена облекување Предупредува : 1 : Покриеност треба да биде најмалку 2 цм над работ на рана 2 : Не се користи за оксидирачки решенија, како што се Hypochlorite решенија или Водороден пероксид решенија (H2 O2) 3 : Прекинете да го користите ако пациентот е алергичен на силиконски Топла продажба на медицински силикони пена облекување 1. Нежна за кожата и безболно да се отстрани, без остатоци. 2. "Вертикално"апсорбира рана слузница exudate, намалување на ризикот од мацерација околу раната. 3. Апсорпциски капацитет е голема, ова облекување го задржува рана под соодветна температура и влажност, според основните "влажно исцелување" директорите на училиштата. 4. Може да се користи по инспекција на раната и нема да се придржуваат до раната кревет. 5. Дозата, не се оштети нови епителни клетки кога ќе се отстрани. 6. Помага да се намали лузни. 7. Водоотпорен, уште порозни. Туширање е дозволено, додека користењето на оваа облекување. 8. Меки и удобни, со добра компресија, работи како "перница". Наменети за употреба : 1. се применува за избор на акутни и хронични рани, особено на високо exudating рани. 2. може да се користи во превенција и лечење на разни притисок чир. Предупредува : 1. покриеност треба да биде најмалку 2cm надвор од работ на раната. 2. Не се за употреба со оксидирачки решенија, како што се Hypochlorite решение или Водороден пероксид решение(H2 O2)
3. Прекинете со употреба ако пациентот е алергичен на силикон.

Всичко за продукта

Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)