.

20pcs 10 см*хидроизолация 12 сантиметра водоустойчив прозрачна, водоустойчива превръзка хирургична превръзка, водоустойчива превръзка остров

20pcs 10 см*хидроизолация 12 сантиметра водоустойчив прозрачна, водоустойчива превръзка хирургична превръзка, водоустойчива превръзка остров

BGN 43.04

Сума
Налично за поръчка


САД $ 27 / Цена
САД $ 23.96 / Цена
САД $ 12.16 / Цена
САД $ 68.4 / Цена
САД $ 33.12 / Цена
САД $ 19.94 / Цена
САД $ 35.92 / Цена
САД $ 18.32 / Цена
САД $ 16.4 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 9.98 / Цена
САД $ 26.18 / Цена
САД $ 30.08 / Цена
САД $ 21.26 / Цена
САД $ 9.94 / Цена
САД $ 19.92 / Цена
САД $ 9.5 / Цена
САД $ 9.08 / Цена
САД $ 10.46 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 13.92 / Цена
САД $ 59.36 / Цена
САД $ 13.4 / Цена
САД $ 29.24 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 106.58 / Цена
САД $ 39.06 / Цена
САД $ 14.36 / Цена
САД $ 10.82 / Цена
САД $ 15.46 / Цена
САД $ 29.8 / Цена Транспарентен водоотпорен облекување 1 увезени СТП транспарентен водоотпорен мембрана + увезени растворувач лепило + висок абсорбента core подлога + не држи рана omentum. 2 нема алергии, мека, може да се забележи во раната, може да биде туш. 3 важност до 3 години. 4 висока пропустливост, силна вискозност, затегнувачка цврстина. Краток вовед на производот : транспарентни, дише, против бактерии, може да се набљудуваат раната exudate, умерена вискозност, ниско ниво на алергија можат да бидат безбедно фиксна сите видови на опрема, солза, освен кога се да не му наштети на кожата, меки и удобни, висока еластичност може да се користи во различни делови на телото; спецификација е завршена, единствена рамка во облик на дизајн, брз, прецизен и лесен за употреба. Технички параметри : проѕирна лента за еднократна употреба, противалергиски, дише, антибактериски. Гаранција одредба : употреба во рамките на периодот на валидност [производ вовед] Транспарентен рана преливи се главно направени од полиуретан филм, медицински притисок чувствителни лепило и анти лепило за хартија. [карактеристики на производот] Транспарентен, дише, антибактериски, може да се набљудуваат раната exudate; Умерена и ниска вискозност на алергија, можат да бидат цврсто фиксирани на сите видови на опрема, освен кога солза не му наштети на кожата. Удобно и мека, висока еластичност, може да се користи во различни делови на телото; Целосна спецификација, уникатен дизајн на рамка, употребата на брзо, точно и удобен. [инструкции] По чистење на раната дезинфекција, отстранете го пакувањето, отстранување на стерилни транспарентен облекување, кора исклучи подлога, облекување се држиме до кожата, од средината на moping околу, откриени на гранична заштита на хартија. [забелешка] стерилна, за еднократна употреба. Ја забрани употребата на пакет е оштетена. Транспарентна облекување не може да се користи за внатрешно игла пункција сајт и рана инфицирани. Транспарентна облекување не може да се користи за "неодреден употреба во клиничка апликација". Безбедно користење на транспарентен облекување за 5 дена. Тоа мора да биде целосно сува кожа средства за дезинфекција и потоа ставете транспарентен облекување Само во изборот на транспарентен облекување, треба да се осигура дека областа е доволно голем, барем 2.5 cm широк и транспарентен облекување паста за пункција точка или рана околу сува, здрава кожа. Потребно е да се обрне внимание на замена на транспарентен облекување nether катетери или другите уреди нема да се искинале off. Ако, според голем број на транспарентен облекување рана exudate, може да влијае на облекување паста, ќе треба да ја замени транспарентен облекување. Само на кожата, како што се чистење агент или заштитна агент може да влијае на вискозност на транспарентен облекување. Јас се водат по транспарентен облекување паста, ќе доведе до тензии повреди на кожата. Кога тие се наоѓаат на употреба на веб-страницата постојат знаци на инфекција, треба да се отстрани преливи, да ги направат потребните третман. Преземе соодветни медицински третман во исто време, треба да се зголеми фреквенцијата на замена на транспарентен облекување или да прекинете со употреба на транспарентен облекување.

Всичко за продукта

Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)