.

12 мм * 100 мм закриване на кожата steri раната лента лепило steristrips грунд реми коса на кожата топ тънък предната база патица затваряне

12 мм * 100 мм закриване на кожата steri раната лента лепило steristrips грунд реми коса на кожата топ тънък предната база патица затваряне

BGN 111.84

Сума
Налично за поръчка


САД $ 27 / Цена
САД $ 23.96 / Цена
САД $ 12.16 / Цена
САД $ 68.4 / Цена
САД $ 33.12 / Цена
САД $ 19.94 / Цена
САД $ 35.92 / Цена
САД $ 18.32 / Цена
САД $ 16.4 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 9.98 / Цена
САД $ 26.18 / Цена
САД $ 30.08 / Цена
САД $ 21.26 / Цена
САД $ 9.94 / Цена
САД $ 19.92 / Цена
САД $ 9.5 / Цена
САД $ 9.08 / Цена
САД $ 10.46 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 13.92 / Цена
САД $ 59.36 / Цена
САД $ 13.4 / Цена
САД $ 29.24 / Цена
САД $ 11.48 / Цена
САД $ 106.58 / Цена
САД $ 39.06 / Цена
САД $ 14.36 / Цена
САД $ 10.82 / Цена
САД $ 15.46 / Цена
САД $ 29.8 / Цена 6mm*100mm по peice имаат 5strips 12mm*100mm по peice имаат 3strips Не цвест селотејп Производ вовед Ефикасно разубават раната, намалување на брзината на лузна формирање поле на примена 1 расчистување на рана по хирургија 2 во секојдневниот живот на намалување / намали Производ карактеристики 1 уникатен затегнувачка влакна пакет, да обезбеди доволно тензии, да ги намали шансите за рана руптура по операцијата, се намали шансата на лузна формирање 2 користење на медицински одделение противалергиски лепак акрилик 3 за да се обезбедат различни големини, погоден за различни големината на раната 4 јод селотејп има антибактериски ефект, намалување на шансите за инфекција Користење начин 1 прво физиолошки солена темелно чистење на раната и околната кожа до 8 см, чекање за сува кожа 2. Отстрани лента во прилог картичка до 45 степени за да нежно повлечете лентата, лепило страна во средината на раната почна, ленти и рана вертикална лепило рана беше целосно покриен со 3 кога лента е фиксна, не треба да бидат распоредени или се преклопуваат, и не се повлече на лента во исто време. 4 ве молиме продолжете да го користите овој производ за 6 - 3 месеци селотејп и минимално инвазивни ендоскопска хирургија - рана по специјална селотејп и минимално инвазивни ендоскопска хирургија - рана по специјална селотејп содржат "затегнувачка rayon влакна", со затегнувачка цврстина, може да ја намали веројатноста на лузна на формирање. Надворешниот слој е покриен со водоотпорен дише облекување, кои можат ефикасно да се изолира и да ги реши водоотпорен барање од туш. Во новиот дизајн, постоперативна рана грижа ефикасноста на Производот карактеристики На 1 селотејп / транспарентен облекување, двоен ефект еден Лесен за работа, заштеда на време. 2 не stitched селотејп со единствена затегнувачка влакна пакет Обезбеди доволно затегнувачка цврстина за да се намали шансите за лекување на рани по операцијата, и го инхибираат формирањето на лузна. 3 водоотпорен дише облекување СТП Транспарентен материјал, ултра-тенки, лесни за набљудување на устата Целосно водоотпорен дише, за да ги реши потребите на туш вода за подобрување на пациентот задоволство. 4 специјален дизајн на рамка На транспарентен прозорец, во полето тип chemiacal инцизија дизајн, удобен операција, лесно да се усогласат раната паста, за да се постигне добар фиксација. Со користење на методот 1 за чистење на раната и околната кожа до 8 cm простор, чекање за кожата да се исуши. 2 ќе биде во средината на elliptic тип на хартија, заедно со кои не се пресече лента солза (слика а). 3 ќе се избегне цвест лента од elliptic тип на хартија откине рана за рана, не се повлече на лента во фиксен време. (Слика Б + В) 4. На водоотпорен дише облекување со супстрат печатени со 3 M од хартија раскина надолу, со цел да се избегне цвест лента е покриена на, од центарот до рабовите мазна, не Korah се повлече облекување. (Сл d) 5 отстрани хартија кутија и нежно притиснете го работ на облекување за да се направи тоа блиску до кожата. (Сл E) 6 отстрани, ве молиме притиснете на една страна за покривање на околната кожа, од друга страна да ги искористи облекување работ, и покрај растот на косата насока на облекување и бавно отстранување на управниот шиење отстранување, не вертикално нагоре со повлекување на кожата.

Всичко за продукта

Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)