.

Q13433 1 бр сериен Rs 232 интерфейс Rs485 към WIFI и Ethernet сървърния конвертеру, 2 порта за TCP / IP

Q13433 1 бр сериен Rs 232 интерфейс Rs485 към WIFI и Ethernet сървърния конвертеру, 2 порта за TCP / IP

93.04
BGN 82.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка

USR-WIFI232-630 Сериски RS232/ RS485 да се Wifi Сервер со 2 Каналот RJ45
Опис На Производот
Опис
USR-WIFI232-630 wifi сериски серверот е безжични мрежи сервер, која се користи за проект на RS232/RS485 сериска опрема за WIFI или Ethernet мрежи. и Тоа има 2 каналот RI45 порта. Индустриски дизајн Поддршка АП+СТА WDS DHCP TCPB Функција
Единствени Карактеристики 1. Интерфејс : RS232/RS485 Со 2*RJ45 пристаништа 2. Модул како Сервер, 32 Клиентот може да пристапите до неа 3. Поддршка АП+СТА 4. Поддршка за хардвер АП
Знаци
Внатрешниот одбор core module спецификации,ве молиме референца да USR-WIFI232-D2 Поддршка хардвер проток контрола (RTS/CTS) RS232 интерфејс, машки устата(игла) во согласност со компјутер pin дефиниција RS232/RS485 автоматско префрлување RJ45 мрежна конекција, поддршка жичен Ethernet пренос Reload копчето, не грижете се неточни settings(во работниот статус, притиснете го копчето 3s тогаш тоа оптоварување на стандардна конфигурација и автоматско рестартирање) Богатите статус индикатор светлото : Моќ/Подготвени/Линк/NET1/NET2 Pin 9 од DB9 може да биде поврзан со моќност (лемење скокач на задната страна на ПХБ), што се користи за напојување на сензорот или сериски порт кабел моќ Конвертирате Сервер. Дизајн со позиционирање дупка, лесен за инсталација Највисок поддршка baud rate 460800 основни поени факултативна TCP Сервер/TCP Клиент/UDP Клиент/ UDP Серверот режим, TCP Серверот режим може да ги поддршка до 32 Клиент конекција
Paremeters
Систем топологија која како рбет
Примена
Повеќе image

Всичко за продукта

търговска марка:
BGNing
Тип:
Комплекти, Аксесоари За Камери Действия
Съвместим Марка Екшън-Камера:
GoPro
Номер На Модела:
Сериен Номер Rs 232 Интерфейс Rs485