.

Yidoblo Pink FD-480II Studio Light Ring 480 LED Video Light Digital Lamp фотографско деня осветление + статив (Макс 280 см) + Чанта

Yidoblo Pink FD-480II Studio Light Ring 480 LED Video Light Digital Lamp фотографско деня осветление + статив (Макс 280 см) + Чанта

552.00
BGN 364.00 -34 %

Сума
Налично за поръчка

Yidoblo Розова FD-480 II Студио Прстен Светлина 480 LED Светло во Видео Дигитални Светилка Фотографски ден Осветлување + tripod (max 280cm) + торба
FD серија е направен од високо светла SMD LED чипови, Живот до 50.000 часа. Оваа серија е повеќе ефикасна и заштеда на енергија, дури и може да достигне најмалку нивото на светло-загуба. Работат или со две Sony F750/970 батерии(14.5 V) или AC адаптерот (110 V-220 V). Прилагодлива температура на бојата се движат од 3200-5500 K. FD серија одговара за надворешна снимање. Знаци и Свадбена Фотографија и шминка осветлување и студиа.
Карактеристики :
1), Предводена Прстен Светлина, високо CRI : во текот 95 RA, dimmable 10%-100% ,треперење-бесплатно
2) Smart&во компактен дизајн, лесна за носење.
3) Digtal екранот за да се прикаже излезна моќ,температура на бојата ,Канал
4) Усвојување на високо-технолошки увезени LED цевка со повеќе од 50.000 часа живот.
5) Погодна за внатрешна и надворешна фотографија и видео снимање, портрет&свадба фотографија,Интервју и др. особено пријателски за бебе фотографија.
Спецификации :
Модел : FD-480
Температура на бојата : 3200 K-5500 K±200 K ( Bi-Боја Stepless прилагодливи)
Новиот Дизајн : Digtal
Моќност : 96 W (480 Led диоди)
Напон : AC 110-220 V / 15 V DC / два SONY батерии 750/970
Лумен : 3300 Лукс/0.5 m, 1000 Лукс/1m
Боја Рендерирање Индекс : 95 RA
Светлината Агол : 60 степен
Ефективна Растојание : 30 метри
Димензија : Надворешен дијаметар : 18 инчи/ 45СМ
Пакетот вклучува :
1x LED Светло FD-480 II
1x кабелот за Напојување
1x AC adapte
1x Паметен телефон заградата
1x Make-up огледало
1x Упатство
1x 280cm светлина стои
Дополнителна опрема : Sony 970/750 батеријата+полнач, Маса стојат, "Z" заградата
Имаме три боја бела, Розова, Црна, ве молиме изберете оној што го сакате.
Добредојдовте на нашата продавница и ние имаме многу фотографска опрема да се избере,се вклучуваат на вниманието, блиц светлина, LED светло и други додатоци. Ние сме фабрика и да ја прифатиме ОЕМ , исто така и ние suport трговија на големо и ако сакате да се купи повеќе од 10 парчиња , pls остави порака до нас и ние ќе ви ги даде изненадување цена. Патем,брендот Dison и Yidoblo е нашиот сопствен бренд . Па не се грижи за квалитетот,ако имате било какви прашања во врска со Dison Yidoblo серија производи, pls остави порака до нас и ние ќе услуга за вас цел ден. Ви благодарам,се надевам уживате во вашата шопинг.
Ние сме фабриката,па ние сме productor.И ние произведуваме видео опрема над 10 години,pls се направи цел, без било какви се грижите. Ние си имаме свој бренд Dison,ние се посвети во надворешната трговија 7 години веќе.И сите клиенти кои купиле нашите производи како и нашите видео камера опрема. Ние гарантираме дека во центарот на вниманието,блиц светлина и LED светло ќе биде поправена бесплатно една година. Ако имате било какви други прашања во врска со производите,pls контактирајте со нас.
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот УСЛУГА об ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 50 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.

Всичко за продукта

Включете стандартен:
вилица за европейския стандарт
Пакет:
ДА
търговска марка:
Yidoblo
Цветна Температура:
Bi-color 3200K-5600K
силата на:
30-56 W
Живот на лампата:
≥100 000 часа
Напрежение:
DC 14.5V/110V(Customized)/220V
Цветна температура :
5500k±200k
Цвят:
Розов
Модел:
лампа+статив+чанта