.

EN-EL14 цифров двойно зарядно устройство с LCD дисплей за Nikon D3200 D3300 D5100 D5200 D5300 камери

EN-EL14 цифров двойно зарядно устройство с LCD дисплей за Nikon D3200 D3300 D5100 D5200 D5300 камери

67.18
BGN 50.00 -26 %

Сума
Налично за поръчка


EN-EL14 Дигитални Двојна Батерија Полнач LCD За Nikon D3200 D3300 D5100 D5200 D5300 Камера
Погоре се демо и слики, само допуштајќи знаете дека објектот.Ние и ветуваме на полначот ќе добиете совршено се вклопуваат за вашата батерија.
Сосема Нов! Никогаш Не Користат!
Овој Нов Двоен LCD Полнач За Nikon EN-EL14 Серија е модерна двојна батерија полнач со напредни функции и LCD дисплеј. По приклучување на полначот и монтажа батерии со полнач тестови за нивото на наполнетост на батеријата и почнува полнењето во избраниот режим. На "L' режим на трошоци полека, но батеријата е наполнета подобро - тоа ќе трае подолго. На 'H' режим е побрз, така што можете да добиете на вашите батерии обвинет побрзо кога е во брзање. Вграден-во microchip го штити батерии од прегревање и преполнувањето. Кога батериите се целосно наполнет и подготвен за работа на процес ќе престане да.
Карактеристики :
Двоен LCD Полнач За Nikon EN-EL14 Батеријата
Интелигентни Двојна Полначот обвиненија две литиум-ion батерии во исто време.
Признава кога полнење, полнење напон е потребно, па нема батеријата штета се случува.
LCD дисплеј кажува тоа тековниот статус на наполнетост
Двојно полнење режими (Побрзо Режим за брзо полнење и Ниска Брзина на Чекање за нормално полнење)
Како малку повеќе на страната на Полначи USB порта за дополнително напојување на мобилни уреди (5 V, 2100m Ah).
CE, Ro HS & BS1363 Согласност, Краток Спој Заштита
Пакетот Вклучува :
1x LCD Двојна Полнач
1x AC Кабелот за Напојување (САД или ЕУ тип приклучок)
Плаќање > Можете да платите by Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички. КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ. Толку повеќе ќе ви ги купите, пониска цена ќе добиете. Купувачот МОРА да ги плати во рок од 5 дена. Ако имате проблеми со правење на вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас или .com за помош Превозот > Парцели ќе бидат испратени до вас од страна на Регистрирани Воздухопловната дека обично трае 12 или 25 работни дена (викенд не е вклучена) да ја испорача на вашите раце. Ние сме среќни да се прифати наредби од Европа, Северна Америка, Australasia, и други земји, одредени земја ограничувања може да се применат. Ве молиме овозможи до 48 часа подготовка за превозот, иако обично испратите објектот во рок од 72 часа по исплата потврди. Ние нудиме испорака се комбинираат за да се купувачот кого нареди повеќе од една предмети еднаш време од истиот сајт, за да спаси дел од поштарина. Ние не ќе биде одговорен за објектот загуба поради погрешно или undeliverable адреса. Ние секогаш обидете се најдобри за Законски да се Минимизира вашиот увозни давачки (или GST или V. А Т или други Даноци). Во повеќето случаи на превозот, нема никој должност по кредити. Меѓутоа, ако било дополнителни трошоци генерирани за царинење мора да биде на товар на клиентот Гаранција > 12 месеци Производство е Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети оштетени или злоупотребува по приемот) Неисправни предмети Мора да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и оригиналниот пакет). ние ќе ви даде врати ID.Во меѓувреме ве Молиме да ни кажете што дефектот е,да се елиминира несоодветното користење. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот Услуги на Клиентите > го одржуваме високи стандарди на excellenceand се бори за 100% задоволството на клиентите.Повратни информации е многу важна за нас.Бараме дека ќе контактирајте со нас Веднаш, ПРЕД да ни даде neutralor негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Всичко за продукта

Изход Стандартна:
Тип штепсельная вилица САЩ, тип штепсельная вилица ЕС
Бързо зареждане:
No
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
EN-EL14
Номер На Батерията:
2
Интелигентно Зареждане:
No
Тип:
Електрически
екран на дисплея:
ДА
Воспользуйся:
Камера
търговска марка:
икача
да се обърне:
Номер На Модела: