.

Neewer Camera Photo Video Светкавица Kit:18 инча / 48 см външен 55W 5500K Dimmable LED Light Ring+Light Stand+Bluetooth

Neewer Camera Photo Video Светкавица Kit:18 инча / 48 см външен 55W 5500K Dimmable LED Light Ring+Light Stand+Bluetooth

164.93
BGN 157.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


-************-
1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во .
2. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.
3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.
6. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.
Бесплатен Превозот
Neewer Camera Photo Video Молња Комплет : 18 Инчи/48 Сантиметри Надворешниот 55 W 5500 K Dimmable LED Прстен Светлина, Светлината Стојат, Bluetooth Примачот за паметен Телефон, You Tube, Лозата Авто-Портрет Видео Снимање
Карактеристики :
Комплет вклучува : (1)18 Инчи/48 Сантиметри Надворешниот 55 W 5500 K LED Прстен Светлина+(1)Од 61 Инчи/155 Сантиметри Светлина Стојат+(1)Мека Цевка+(1)Бела и Портокалова Боја Filter Set+(1) Tripod Глава Жешка Чевли Адаптер+(1) Bluetooth Приемник+(1)Универзален Адаптер со НАС/ЕУ Приклучок+(1)Паметен Телефон Носителот
Dimmable 18"/48cm Надворешниот 55 W 5500 K 240 Парчиња LED светилки со широк затемнување опсег од 1%-100% . Посебни SMD LED дизајн, лесен и пренослив
61"/155cm светлина застане е изградена од алуминиум, што му дава исклучителна сила
Мекото цевка прави светлината ротира слободно за најдобра позиција. Бела и Портокалова Боја Филтри се направени од високо светлина пренос на пластични материјали со стабилна температура на бојата
Жешка чевли адаптер е компатибилен со повеќето dslr фото апарати и smart phone држач за повеќето паметни телефони (i Phone 6 плус/6/5/5 S, Samsung Галакси S6 Edge/S6/S5,итн.). ЗАБЕЛЕШКА : за камера и паметен телефон на сликата НЕ се вклучени
Описи :
Молња комплет е компатибилен со i Phone6 плус/6/5/5 S, Samsung Галакси S6 Edge/S6/S5, и други паметни телефони, и повеќето камери.
Dimmable LED Прстен Светлина :
Посебни SMD LED дизајн, лесен и пренослив.
Постојан струја диск, ниска моќност на косата.
Не ултравиолетова и инфрацрвена светлина зрачење, ниска топлина излез, безбедност и заштита на животната средина
Две пластични боја филтри (Портокал + Бела) се направени од високо светлина пренос на пластични материјали со стабилна температура на бојата
Светлосен Извор : SMD LED
LED Светилки : 240 Парчиња
Надворешниот Дијаметар : 18 инчи/48 сантиметри
Вкупна Моќност : 55 W
Температура на бојата : 5500 K
Dimmable : ДА
Затемнување опсег : 1%-100%
CRI (Боја Рендерирање Индекс) : >83
61"/155cm Светлина Стои :
Оваа светлина застане е изградена од алуминиум, што му дава исклучителна сила.
Тоа е лесен и погоден да се постави и да се носи.
Неговите цврсти заклучување способности се осигура безбедноста на вашата опрема за осветлување кога е во употреба.
Укината висина : 29.5"/75см
Максимална височина : 61"/155cm
Пакет Содржина :
1 x Dimmable LED Прстен Светлина
1 x 61"/155cm Светлина Стојат
1 x Мека Цевка
1 x Бела и Портокалова Боја Филтер Поставени
1 x Tripod Глава Жешка Чевли Адаптер
1 х Smart Телефон Носителот
1 x Полначот со НАС/ЕУ Приклучок
1 x Bluetooth Приемник
1 x Торба за Носење
ЗАБЕЛЕШКА : за камера и паметен телефон на сликата НЕ се вклучени
Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : светлина стојат во пакетот е укината дека три нозе се нагоре, така што прво треба да се прилагоди за да ги надолу како што е прикажано на сликата
Слики :
.

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
търговска марка:
Niver
Модел:
10088612