.

1.8 , Compact Flash CF Memory Card to CE Toshiba Ipod ZIF SSD HDD адаптер с 2 кабели

1.8 , Compact Flash CF Memory Card to CE Toshiba Ipod ZIF SSD HDD адаптер с 2 кабели

7.98
BGN 7.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка


Го замени вашиот 1.8" ZIF харддиск с овој адаптер со Compact Flash (СП) Картичката (до 32 Gb) Бутабилен на било кој систем, поддржува DOS/ Windows 3.1, 95, NT, 98, Мене, 2000, XP, Vista / Linux/ Mac
50-Пински стандарден compact flash приклучок, Поддршка на сите СП картички вклучувајќи тип I, II и Microdrive. Поддржува DMA и Ултра DMA режими. Компатибилни флеш медиуми картичка ќе биде потребно да ги користат овие начини.
БЕЗ ШУМ и НИСКА ТЕМПЕРАТУРА, Одличен за мини-ITX и Лаптоп/Лаптоп/Netbook БЕЗ надворешна сила е потребна за да работат
Пакетот доаѓа со 2 ZIF кабли .
Еден е за Toshiba HDD (bule да бела боја)
Уште еден е за Hitachi HDD (сина до сина боја)
Работи како HDD во ВИСТИНСКА IDE РЕЖИМ!
(ве молиме исто така, бидете сигурни дека вашиот СП картичка со вистинска-IDE molde прво, инаку не може да работи)

Всичко за продукта

Дължина на кабела:
Адаптер
Пакет:
ДА
търговска марка:
CY
Тип:
Кабелен Адаптер
Номер На Модела:
VC-040
Статут На Продукти:
Склад