.

1 кг злато печка бижута плавильная печка, злато плавильная печка, мини бижута от злато плавильная печка леярски форма машина

1 кг злато печка бижута плавильная печка, злато плавильная печка, мини бижута от злато плавильная печка леярски форма машина

366.40
BGN 278.00 -24 %

Сума
Налично за поръчка


напон 110/ 220/240v
фрекфенција 50/60hz
капацитет 2kg
тежина 9kg
пакување големина 22*22*40cm
Максимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 C
додатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабел
стопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинк
стопена злато машина инструкции
1.ќе се топи златото машина стави непречено
2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети
3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите
4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење
5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета
6. во јуни,кога температурата достигна злато и злато дождови melring точка,вработените според побарувачката ќе продолжи да се зголемува.кога максималната температура достигна 1,100 степени во 28 C,ќе престанат да работат или во состојба ладење
7 златни,бидете сигурни дека за да се исклучите од напојување,потоа се користи за да работат,одат profssional клешти за да се осигура нивната безбедност
8 и е должен веднаш да ја земе злато откако се пресели машини,поради висока температура,може лесно да се оштетат внатрешните компоненти,и изгореници себе на своите ладење,10-20 минути,за да се обезбеди животен век на производите
9 секој временски интервал мора да биде во 30-60 минути,многу лесно да се оштети производот
10 за прецизност машина,plz воопшто не се отстрани професионални технологија,за да се осигура точноста
11 plz се обрне внимание на безбедноста и одржување на нормална употреба на машина

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Бижута, Инструменти И Оборудване
Характеристики На Продукта:
чисто нов
Широчина На Елемента:
1inch
Дължина На Продукта:
1inch
Вид На Бижута, Инструменти И Оборудване:
Прес-форми
Диаметъра На Продукта:
1inch
Номер На Модела:
02
Материал:
Метални
Тегло На Продукта:
1 g
Височина На Продукта:
1inch
WhatsApp:
0086 18950366747