.

Бижута доставка на кубичен цирконий да се смесват цвят през цялата Циркон 10.0 мм, 50 бр. / опаковане. Направи си САМ бижута доставка Безплатна доставка

Бижута доставка на кубичен цирконий да се смесват цвят през цялата Циркон 10.0 мм, 50 бр. / опаковане. Направи си САМ бижута доставка Безплатна доставка

BGN 28.78

Сума
Налично за поръчка


ОПИС
Количина : ќе добиете 50pcs / пакет Приближно на Големината :
10.0 mm Главната Боја :
како на слика прикажана-Маслинесто Зелена Конверзија :
1 инч=25.4 mm=2.54 см 1mm=0.1 cm=0.0393 инчен Материјал :
Кубен Циркони
Цирконот, исто така позната како Советски сојуз, тоа е еден вид на посебните својства на скапоцени камења. Нејзиниот висок индекс на рефракција, блиску до 2, дисперзија и силна безбоен или бледо сина сорти по обработка, силен оган феномени како дијаманти. Бидејќи тоа е сличен по изглед и дијамант, кој се смета како еден гем може да се спореди со дијаманти. Цирконот а доаѓа од арапскиот Жу Zhiyi и злато, и античка Индија има нарекува циркон "eclipse на камен". Ова покажува дека циркони во античкиот Арапски, персиски и Индиски се многу популарни. Камења врзан со циркони се наведени како на декември, тиркизна и lapis lazuli камен, симбол на победата, среќно, е гаранција за успех. Може да се користи за прстени, часовници, ѓердани и други накит инкрустирани и декорација, додадете бесконечна шарм на носителите;
Е вграден во рингот на циркони, може да се споредат со оние на дијамантски сјај, и цената е дијамант материјална корист многу. Поради силниот сјај циркони, висок дисперзија, и цврстина е поголем, често се користи за да се направи дијамант замена. Гем стана совршенство на извонредна личност. Цирконот прстен мода, погоден за модерни женски чиновнически работници да се носат, покажуваат жените уникатен шарм. Цирконот, исто така позната како Советски сојуз, тоа е еден вид на посебните својства на скапоцени камења. Нејзиниот висок индекс на рефракција, блиску до 2, дисперзија и силна безбоен или бледо сина сорти по обработка, силен оган феномени како дијаманти. Бидејќи тоа е сличен по изглед и дијамант, кој се смета како еден гем може да се спореди со дијаманти. Цирконот а доаѓа од арапскиот Жу Zhiyi и злато, и античка Индија има нарекува циркон "eclipse на камен". Ова покажува дека циркони во античкиот Арапски, персиски и Индиски се многу популарни. Камења врзан со циркони се наведени како на декември, тиркизна и lapis lazuli камен, симбол на победата, среќно, е гаранција за успех. Може да се користи за прстени, часовници, ѓердани и други накит инкрустирани и декорација, додадете бесконечна шарм на носителите;
Е вграден во рингот на циркони, може да се споредат со оние на дијамантски сјај, и цената е дијамант материјална корист многу. Поради силниот сјај циркони, висок дисперзија, и цврстина е поголем, често се користи за да се направи дијамант замена. Гем стана совршенство на извонредна личност. Цирконот прстен мода, погоден за модерни женски чиновнически работници да се носат, покажуваат жените уникатен шарм.
Цирконот одржување :
1, циркони и козметика треба да се строго поделени. Металните на цирконот масло отпор, лесно класа козметика, направи на неговата површина сјај.
2, перење, циркони накит никогаш не треба да биде во бања.
3, во полн со хемиски гас загадувањето на животната средина, не треба да носат накит, циркони. За сите накит е љубоморен на сулфур, смарагд се избегне пестициди.
4, потење, циркони накит не треба да се носи.
Повеќе од 5, парче на накит треба да бидат сместени одделно. Цирконот, на пример, голема цврстина, лесно да се нула други скапоцени камења.
6, накит, циркони, избегне е да се стави заедно со дрога. Некои лекови може да произведуваат хемиска реакција за да накит, направи накит боја влошување на состојбата.
7, бисери, корали, килибар, итн. Со вода. Како што водата за перење, може да доведе да попуштат.
8, циркони, избегне висока температура. Некои камења не се отпорни на висока температура, под услов на висока температура лесно да дехидрација и пукнатини, или промена на бојата.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Мъниста
Глоба или мода:
Модни модели
Материал:
Полускъпоценни камъни
търговска марка:
кораба
Номер На Модела:
CZ10. 0
Тегло На Продукта:
0.2
Форма На Продукта:
Кръгла Форма
is_customized:
Yes
Диаметъра На Продукта:
10.0MM
Външен Диаметър:
10.0mm