.

1M 3.3 ft K тип термодвойка за контрол на температурата контролер 0-800C сензор сонда

1M 3.3 ft K тип термодвойка за контрол на температурата контролер 0-800C сензор сонда

BGN 1.81

Сума
Налично за поръчка


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
Тип К Тип.
Температурата Опсег : 0-800°C.
Навој Дијаметар : 6mm / 0.23".
Внатрешната Изолација : Fibreglass.
Надворешен Заштитен : Метал Shield.
Вкупна Должина : 1 M / 39".
Вилушка Терминал Проред : 3.5 mm / 0.13".
Боја : Како На Сликата Покажува.
Дизајниран со две вилушка терминал, 6mm тема сензор за прецизни мерења.
Работи добро со температура контролер(не се вклучени овде), широк опсег на мерење 0-800 степен целзиусови степени.
Големина : x 100cm 1cm x 1cm - 39.37 инчен x 0.39 инчен x 0.39 инч.
Пакет :
1 x Тип К Thermocouple

Всичко за продукта

Номер На Модела:
010423
Стил:
Вграден
Максимална Измерена Температура:
120°C И По-Висока
Теория:
регулатор на температурата
търговска марка:
diymore
Тип На Дисплея:
Цифров
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Използването на:
моля, Проверете инструкциите
Вид Хранене:
моля, Проверете инструкциите
OEM:
diymore