.

AIBOULLY Zoom 1000 times Digital Microscope ПХБ Electronic Maintenance with 7 Екран 8 LED Light Jewelery Metal Textile detect

AIBOULLY Zoom 1000 times Digital Microscope ПХБ Electronic Maintenance with 7 Екран 8 LED Light Jewelery Metal Textile detect

BGN 144.48

Сума
Налично за поръчка


Излез на владата : AV видео интерфејс. Зголемување : 1 X -1000 X
Извор на светлина : 8 прилагодливи LED светла
Директно поврзан со ТВ може да се користи, или било AV влез порта со екранот, LCD екран, ТВ и други екранот уреди, апликацијата се повеќе широко се задоволни.
Апликации :
Лабораториско тестирање, компјутер, истражувачки алатки, инсекти анатомија / прегледи, растенијата анатомија / прегледи, прегледи на кожата, главата испитување, текстил инспекција, накит, медицински прегледи, компјутерски делови тестирање, телекомуникации компонента тестирање, научни, наставно средство, лабораториски истражувања, медицински анализа Инспекција, собирање / монета инспекција, печатење инспекција, читање помогне и така натаму.
Перформанси :
Сензори : Боја CMOS сензор, 1280 x 1024 пиксели
Господар чип : нова генерација на ултра-висока-брзина DSP (не се вози, СПЦ)
Леќи на камерата : 5 G микроскоп посветен леќа 8 X, М12
Слики опсег : Прирачник прилагодливи 10 mm ~ неограничен
Резолуција на слика : PAL / NTSC
Помошен извор на светлина : 8000m L бели LED светло X 8
Динамичен филм број : 30 f / s Под 600 Лукс Светлината
Динамичен преглед : 30 рамки / сек
Зголемување : 1 X - 1000 X (рачно прилагодливи)
Напојување : 5 V DC
Интерфејс : Видео порта
Димензии : 110 mm (должина) X33 mm (надворешен дијаметар)

Всичко за продукта

ъгъл на виждане:
60°
Резолюция На Заснетото Изображение:
1280*720
Номер На Модела:
САЩ-864954904
търговска марка:
АЙБУЛЛИ
Модел:
УВЕЛИЧЕНИЕ-1000X