.

Мини цифров LCD термометър вграден 1 м линия за хладилник аквариум инструменти прецизна измервателна техника

Мини цифров LCD термометър вграден 1 м линия за хладилник аквариум инструменти прецизна измервателна техника

BGN 6.37

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики :
Дигитален LCD Термометар За Аквариум Замрзнувач H155 Нови
Моделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влага-отпорни,
силна анти-мешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters и
други потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.
Температурата опсег : -50~ 110°C
Температура на екранот резолуција : 0.1
Температура на мерење на точност : ±1°C
Напојување : две LR44 копчето батеријата-погон (вклучуваат)
Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сонда
Боја : црна, Бела
Големина : 47*28*14mm
Тежина 22g
Пакет Содржина :
1 x Дигитален LCD Термометар
2 x LR44 копчето батеријата
Здраво, драг пријател : Од вашите повратни информации е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме!

Всичко за продукта

търговска марка:
Халоджаджу
Стил:
Преносим
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Вид Хранене:
Бутон На Батерия
Тип На Дисплея:
Цифров
Максимална Измерена Температура:
49°C И По-Ниска
Номер На Модела:
E-D19
Използването на:
На закрито
Теория:
Сензор За Температура
Вид -2:
инструмент за диагностика
Продукт:
термометър
Име на продукта:
Дигитален Термометър
Номер На Модела:
ТЕРМОМЕТЪР ДЕТЕКТОР НА ВОДАТА НА РЕЗЕРВОАРА РИБИ
is_customized:
Yes
Категория Продукти:
електронен термометър
Цвят:
Черен
Воспользуйся:
измерване на температура
Видове:
Измервателни Инструменти
Тип -3:
Уреди