.

6000 x 0.1 g лабораторни аналитични везни цифрови везни, LCD точност тегло

6000 x 0.1 g лабораторни аналитични везни цифрови везни, LCD точност тегло

BGN 241.73

Сума
Налично за поръчка


О цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ без проблеми, ве молиме љубезно забелешка подолу работи.
1. Бразил клиенти. Стр закуп оставете го вашиот CPF или CNPJ број кога ставање на вашата нарачка.
2. Русија клиенти. Ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е вашето полно име и постои SRSP pick-up услугата станица во вашиот град пред ставање на ред.
Внимание : Според најновите RU царинска политика, купувачот може да има потреба да се обезбеди пасош информации, линк на стоки и на Даночните ID при увоз. Превозникот ќе текст купувачот кога стоката да пристигне во RU. Па ве молиме да бидете сигурни дека ќе се обезбеди важечки број на мобилен телефон кога наредил.
3.Тарифа и прописите за даноци . Тарифа или увоз на данок ќе се плаќа од страна на купувачи. Ве молиме контактирајте превозникот да се направи царинење во времето или не може да се одложи !
4. Другите. Ако купувате 2 парчиња или повеќе производи во еден ред, ве молиме НЕ плаќаат пред ние промена на цена за вас, предизвика систем може да miscalculate превозот цена,
Ви благодариме на соработката!
Една Година Гаранција
CE Сертификација
Карактеристики
1. Висока прецизност loadcell.
2. Алуминиум Легура умре фрлија база и електричната мрежа.
3. Нерѓосувачки челик Послужавник.
4. LCD дисплеј.
5. Полн капацитет substraction.
6. Мулти Мерење единица разговор g/ct/мл/lb/ozt.
7. Подолу Рамнотежа Мерење Објект.
8. Стабилизација на времето 1.5 секунди.
9. Заштита Од Преоптоварување.
10. Проверка на Мерење, парче пребројување на функцијата.
11. RS232 Интерфејс.
12. CE Одобрување.
Технички Datas
Капацитет
6000 g / 6 кг
Читливост
0.1 g
Повторливост
± 0.2 г
Линеарноста
± 0.2 г
Пан Големина
170*170 mm
Излезен Интерфејс
RS232
Работна Температура
35 ℃
Единица
g/ct/мл/lb/ozt
Напојување
AC110 V/220-240 V Љубезно забелешка : напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално). Стандардно, ние ќе брод на производ со напон и фреквенција стандард во примачот на државата. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака. Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay (Зачувам Услуга), Кредитна Картичка, Бразил Boleto и други методи на плаќање.
2. Ако се судрите со плаќање проблем, пратете ни порака и ние ќе бидеме среќни да ви помогне. Ве молиме потврдете го вашиот превозот адреса, кога се врши плаќање.
Пратката & Политика На Враќање
Испорака
Ние можеме да брод на нашиот објект со Fedex, ТНТ, DHL, EMS, итн. според тежина и превозот метод ќе го одберете.
Политика На Враќање
Ве молиме имајте во предвид дека ние може само да го прифати замена за предмети кои се во иста состојба како кога сте го добиле. И ние сме единствените одговорни за превозот цена кога објектот е оштетен или не како што е опишано.
Контактирајте со нас & Повратните информации
За Нас
Ние сме компанија со богато искуство во светската трговија.
Основана во 2009 година, ние сме посветени да служи на нашите клиенти со големи производи и одлична услуга, додека одржување на висок квалитет и ниски цени.
Ние, исто така, имаат богата производи повеќе од екранот во продавницата. Доколку имате потреба, можете да контактирате со нас и тоа ќе ни биде големо задоволство да ви обезбеди висок квалитет на производи со разумна и атрактивна цена.

Всичко за продукта

Размер:
290 x 185 x 80 mm
Тип:
Лабораторни Везни
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
Номер На Модела:
USS-DBS32-60
Точност:
0,1 гр
източник на захранване:
AC 110V/220V-240V
търговска марка:
Твърдо тяло САЩ
Обемът на:
6000г/6кг
Номинален Товар:
6 кг