.

Leige Бижута Син Сапфир Годежни Пръстени Маркиз Кройката 925 Сребро Скъпоценен Камък Бижута Годежен Пръстен Септември Birthston

Leige Бижута Син Сапфир Годежни Пръстени Маркиз Кройката 925 Сребро Скъпоценен Камък Бижута Годежен Пръстен Септември Birthston

240.00
BGN 144.00 -40 %

Сума
Налично за поръчка


Бренд : Leige Накит Главен Камен : лабораторија sapphire Акцент Камења : cz Камен Големина : 6 X12mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : Печат : s925 Камен Намалување на : marquise намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 дена
Испорака
1. Објектот ќе биде подготвен за пратката во рок од 5 дена откако ќе добиете потврда на уплатата од ;
2. Бесплатен превозот : Fed Ex ќе биде нашиот пред превозот methord, тоа е побрзо и побезбедно за вашиот испорака. E-пакет ќе се користат само ако се остави PO box adrress;
3. Вашиот телефонски број ќе биде побарано како за меѓународен испорака, исто така, ќе им помогне на курир за да ги добиете во контакт со вас еднаш објектот arrivered;
4. Не бидете сигурни дека на адресата што е предвидено е точно и комуникативен.
5. Сите наши накит ќе биде добро спакувани и испратени во специјален подарок кутија;
Прстен Големина На Табелата
Сертификат Примерок на Гем Identigication
Ние стоиме зад нашите накит, тие се направени со висок квалитет gemstones од страна на професионални jeweler. Подолу е сертификатот примерок на нашата скапоцен камен кој е идентификуван со ЦВА.
По Продажба На Услуги
1. Можете да ја има 7 дена да поднесат барање за враќање, ако објектот ќе примите не е како оној кој го очекува, на враќање такса ќе биде под вашите трошоци;
2. Враќање е прифатена само ако објектот ќе се врати во неговата оригинална состојба и покажува unworn и неискористени;
3. Рефундирање ќе се направи откако ќе добие врати објектот.

Всичко за продукта

Размер На Пръстен:
По-малко от 4, 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10, 10.5, 11, 11.5, 12, 12 и още повече
Цветът На Скъпоценен Камък:
Сини
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
търговска марка:
Leige Бижута
Тип Инсталация:
Инсталиране на клипса
Метален Печат:
925 Sterling
Случай:
Сватба
Стил:
Романтика
Тип сертификат:
CMA
Пол:
Жени
Вид На Пръстените:
Сватбени Комплекти
Тип На Метали:
Сребро
Страничната Камък:
Друг изкуствен материал
Централен Камък:
Сапфир
Номер На Модела:
RPM612095-SA