.

Видий Бита За Нокти Средните Зъби 3/32 За Професионален Електрически Маникюр Тренировки Машина Педикюр, Полиране На Ноктите Инструменти 15

Видий Бита За Нокти Средните Зъби 3/32 За Професионален Електрически Маникюр Тренировки Машина Педикюр, Полиране На Ноктите Инструменти 15

11.92
BGN 11.00 -8 %

Сума
Налично за поръчка


Victool Карбид Помине Битови Медиум Заби 3/32" За Професионални Електрични Нокти Вежби Машина Педикир Полирање На Ноктите Алатки 15
Производ Детали
>> Бренд Име : Victool
>> Точка Име : Волфрам Карбид Помине Малку
>> Модел : TB015
>> Објект Состојба : Нова
>> Боја : Сребрена
>> Ронки : Медиум
>> Ронки Глава Дијаметар : Φ5mm (0.20 инчи)
>> Ронки Главата Должина : 10.2 mm (0.40 инчи)
>> Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (3/32inch)
>> Matetial : Волфрам Карбид Челик
>> Употреба : електрични помине вежба машина, вежба маникир, педикир маникир
>> Функција : помине малку, педикир малку, педикир малку, лак вежба, нокти датотека малку
Предности На Производите
>> Поголема Цврстина
Висок квалитет на увезени Tungten Карбид Челик, поголема цврстина, подолг животен век, подобро полирање перформанси отколку обичните челик.
>> Лесно Да се Чисти и Disinfect
Миење на вежба малку преку чиста вода директно, а потоа можете едноставно да disinfect малку преку лекови и алкохол. Тоа е толку згоден, ефикасна и заштеда на време за вашите нокти.
>> Голема Антибактериска Функција
Голема антибактериска функција, може да се спречат и да ги убие бактериите и други микроорганизми.
>> Најдобро Универзалност
2.35 mm (3/32 инчи) месо тело со дијаметар, нашите битови се вклопат за повеќето електрични нокти машини на пазарот.
Еве сите 24 K Злато Позлатен Волфрам Карбид Челик Помине Битови во нашата продавница :
И Овде е линкот на higer-одделение Tungsren Карбид Помине Делови :
Покрај тоа, имаме различни модели на Циркониум Керамички Помине Битови . Ceramci малку, сега е многу популарна во помине уметност. Тоа е многу понапредни од челик малку. Еве го линкот на сите модели на керамички делови во нашата продавница :
Како да се користи?
Овој производ треба да се користи со електрична помине вежба машина. Вметнете ова малку во машина, а потоа дојде на власт. Полски ноктите cuticle внимателно.
По сечење на ноктите како се задоволни length, можете да ја користите ноктите малку да полски и преструктуирање на вашите нокти. Известување, полски двете страни на вашите нокти прво, од главата и на раб. Ве молиме полски двете страни внимателно и суптилно, и полски работ заоблени.
Предупредување!
>> Check помине битови пред да го користите, ако тоа е скршено, не го користете.
>> Секогаш носат око-заштитна безбедност очила, избегнување на chippings да наштети на очите.
>> За професионална употреба само.
>> Ако битови паѓачкото, ве молиме да проверите дали тоа е скршен или не. ако тоа е скршен, за безбедноста, не го користете.
>> Да се чува вон дофат на деца.
>> Disinfect помине битови по употребата.
За нас
Victool Co., Ltd. е професионална производителот ангажирани во производството на ноктите вежба малку, помине уметност алатки и други убавина tools. Ние се наоѓа во Hangzhou, Провинцијата Жеџијанг, Кина, која е втора по големина град на Yangtze River Delta, Кина е најголемиот енергични и потенцијал на регионот со најсилната економија.
Нашата компанија увезени современа опрема и машинерија, и нашиот современ менаџмент работилница опфаќа над 1000 метри квадратни.
Нашата основна вредност концепт е "Сила од искреност, Мудрост од срце, да се Постигне клиенти, Креирање на иднината". Ние секогаш сме посветени да строга контрола на квалитетот и внимателен услуга на клиентите.
Добредојдовте да контактирате со нас и се надевам дека можеме да имаме искрена соработка.
Испорака
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Електрическа Маникюрная Бормашина И Аксесоари
търговска марка:
Спецул
Размер:
Medium
Номер На Модела:
tb015
Тип Штепсельных Вилици:
Универсален
Името на елемент :
Пирон От Вольфрамовой Стомана Бита
Обяснение:
Средните Зъби
Диаметър На Зърна Главата:
5 мм (0,20 инча)
Дължина На Главата На Зърна:
10,2 мм (0,40 инча)
Диаметър джолан:
2.35 mm (3/32 инча)
Състоянието На Продукта:
НОВО
Използването на:
електрическа машина тренировки за нокти, маникюр тренировки, маникюр, педикюр
Характеристика:
малко на нокти, малко педикюр, малко педикюр, тренировка маникюр, бита пилочки за нокти
Материал:
Стомана От Волфрамов Карбид