.

MAKARTT 10PCS 35W електрическа Пробивна машина за нокти 30000RPM вземе подножието на педала акрилни бита набор високоскоростни лагери ниско топлината на ниско ниво на шум E0811X

MAKARTT 10PCS 35W електрическа Пробивна машина за нокти 30000RPM вземе подножието на педала акрилни бита набор високоскоростни лагери ниско топлината на ниско ниво на шум E0811X

BGN 684.78

Сума
Налично за поръчка


MAKARTT 30000 RPM 35 W Електрични Помине Вежба Машина Подножјето на Возилото Акрилик Битови Сет Голема Брзина Лежишта Ниска Топлина Ниско ниво на Бучава E0811
Опис :
1. 0-30000 ВРТЕЖИ во минута со Постојано Променлива Брзина на Префрлување . : Електрични нокти датотека е многу моќен и брзината е прилагодлив. Тоа може да се оди до 30000 круга во минута . Што е сосема доволно, мелење е исклучително брз. Само да се прилагоди од МИНИМУМ до Максимум за да ја изберете брзината сакате.
2. Висока-Брзина лежишта, ниска топлина, ниско ниво на бучава ниски вибрации : електрични помине вежба машина доаѓаат со зафат handpiece, со 0.02 mm coaxality Max.вртежен момент и Пресврт заклучување чак систем ,можете да го замените мелење главата лесно.
3. Напред /назад ротација опции со заштита на системот : ноктите вежба има на копчето "FWD-Напред" "REV-Обратна" функција, им овозможува на вежба битови за да премотувате или да се јават на насоката на ротација. Што повеќе може да се откажеш од 2 секунди за заштита на моторот при промена на опции.
4. Силна Хуманизирано Контролер за маникир и педикир : договор на двете рака алатка и подножјето на возилото , го прави хуманизирано дизајн кој ќе може да го промени тоа да "рака" или режим на "нога" на владата ,со лесно се користат подножјето на возилото ,можете да изберете кога да се започне со вашите нокти работа.
5. Мултифункционален на поднесување систем : Ова помине вежба машина се користи за брусење, сечење, резба, полирање за сите видови на ноктите уметност, можете да добиете на обликот на ноктите што сакате.
СПЕЦИФИКАЦИИ
Модел : JD700
Volatage : 100 V -110 V / 220 V-240 V (US/велика БРИТАНИЈА Приклучок, оставете порака за која што треба)
Циклус : 50-60 Hz
Електрични Прав : 35 W
Тежина : 1680g
Димензија : 130*130*80(mm)
Боја : Сина Како Покаже
HANDPIECE ПОДАТОЦИ
Модел : JDS36
Брзина 0-30000 ВРТЕЖИ во минута.MAX
Max.Моторот 2.0 Ncm
Тежина : 160g
Пакет Се Вклучени :
1 * Електрична Помине Вежба Главната контрола
1 * Handpiece
1* Подножјето На Возилото
1 * Handpiece Стојат
3 * Вежба битови
1 * Упатство
Како Да Се Користи
(1). Вметнете ја handpiece flex приклучок во излезна контактот на главната контрола машина .
(2) Лабава чак од лево-вртење на Средниот дел на рака,-парче и вметнете/промените Малку и ги заостри чак со десен-вртење на Средниот дел на рака,- парче.
(3) Приклучете го адаптерот во соодветниот извор на енергија.
(4) Изберете режим на "НАПРЕД" или "ОБРАТНО" насока, а потоа да го отворите вкупна моќност вклучите за да започне машина.
(5) Ротирање на храна го оценувате knob дека треба со лизгање на контрола на брзината се справи.

Всичко за продукта

Цвят:
Штепсельная вилица Великобритания, штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица САЩ
Тип Елемент:
Електрическа Маникюрная Бормашина И Аксесоари
Тип Штепсельных Вилици:
US
Номер На Модела:
JD700
Размер:
nail art drill
търговска марка:
Макартт
Материал:
Пластмаса
Цвят:
Сини
Състояние:
метал+пластмаса
силата на:
30000ОБ / МИН, 35 W