.

2 елемента гел чорап сепаратори носилка подравняване перекрывающиеся пръстите ортопедия и чук пръстите ортопедична възглавница грижа за краката обувки и стелки

2 елемента гел чорап сепаратори носилка подравняване перекрывающиеся пръстите ортопедия и чук пръстите ортопедична възглавница грижа за краката обувки и стелки

1.97
BGN 1.00 -49 %

Сума
Налично за поръчка


2 парчиња Бела Гел Пети Сепаратори Носилки Усогласување Bunion Болка
Карактеристики :
Нови генерички Гел Пети Сепаратори Носилки
Ја поврати нога здравство преку плакнење на прстите во водата и носи ги за 10 минути.
Редовна употреба може да помогне во решавање на заедничките предизвикаат проблеми како hallux varus и чекан пети.
Удобно да се носат, Една големина одговара на повеќето
Перат и еднократно, дијабетична-friendly
Функции :
Го намалува пети и нога непријатност
Намалува напнатост
Се протега и се усогласува прсти
Зголемува циркулацијата
Исправете свиткана прсти
Realign заеднички
Подобрување на рамнотежа
Подобрување на нога сила
Bunion олеснување
Спецификации :
Материјал : Силикон
Боја : Бела
Големина : 73 x 25мм(Растеглив)
Пакет Се Вклучени :
1 пар(2 парчиња) Гел Пети Сепаратори Носилки

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Инструмент За Грижа За Краката
Номер На Модела:
ZE10900$
Размер:
73 x 25mm
Материал:
Силикон
Тип:
Ортопедични Принадлежности