.

Пълен Диамант живопис 54x85 см плодове ресторант за декорация на дома през цялата Диамант бродерия живопис планински кристал Сам диамантена мозайка

Пълен Диамант живопис 54x85 см плодове ресторант за декорация на дома през цялата Диамант бродерия живопис планински кристал Сам диамантена мозайка

40.00
BGN 30.00 -25 %

Сума
Налично за поръчка


Ова е целосна Рубикова коцка дијамант сликарство,Diy Дијамант везови
Платно Големина (слика + празно) : За 54 X85cm
Ставете дијамант позиција : Целосна Дијамант
Детали за производот Слика
Пакување : Кутија или Торба
Пакет содржина : Платно Дијамант Алатка за полнење
Алатки : пинцети, Молив, Пластични Плочи, глина
Нашите производи на дијамант сликарство и крстот бод се полу-готови производи (без место вежба или рамка), па купувачите треба да Diy Дијамант сликарство, крстот бод везови индустрија големина се платно големина (слика + празно) , не големина на слика.Според празно големина 3-10 CM (рамка, но ние не обезбеди рамка). Answer : ___________________________ Note : Платно големина, бидејќи на прирачник за сечење причина за постоењето на 1-5 CM грешка доволен број на дијаманти, ние имаме повеќе од 20% од дијамант Ако сакате логистика брзина одберете ЕМС e-EMS и други курир Ако има не го разбираат може да побара услуга на клиентите. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро! Кликнете
Купувачи пред приемот на стоката ве молиме проверете пакетот а потоа знак,Наплата на стоки оштетени,Треба да се обезбеди слика на стока оштетена пред приемот, најдобро е да побарате поштата издаде сертификат на штета
За да се реши загатки : Дијамант слики, во смисла на транши на дијаманти поени, можат да бидат поделени во полна дијамант и делумно дијамант точка (5 D)! Со "целосно jewelled", тоа значи сите модели на сликата треба на самото место вежби. Т.н 5 D донесува повеќе дијамант бои. На нијанси се побогати и само некои транши на дизајнот се забележуваат, што го прави слика повеќе координирани и дава важност на клучните точки, со јасна помошни сликарство, оттука 5 D. За 5 D производи на нашата компанија, дел кој треба на самото место вежба е наведено во опис на производот. Кога ќе купите производи, ве молиме погледнете го опис на производот! Ако постои нешто што сте збунета, исто така можете да се консултирате со нашата служба за корисници!
Купувачот Совети :
1.Сите наши производи се полу-готови DIY Дијамант сликарство kit ( ниту еден момент дијамант, не врамени )
2.Не комбинирајте го ова платно укината избегне набори
3.транспарентен филм екран-за време Chequ немојте, ве молиме повторно да се раскинат дел од дел, така што нема да се изгуби на платно прилог на странски органи и прашина леплива tidiness.
4.Не вежба лесен дофат на мали деца, за да избегнете голтање опасно!
5.По целата работа е завршена, точка на вежба, кои се соочува надвор тома.
6.Нашата големина е платно големина, не големина на слика
7.Тарифни платени од страна на купувачот (ако е потребно)
8.Ако имате потреба од големи количини на купување, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде многу поволна цена
Дијамант сликарство , исто така познат како DIY дијамант слики, дизајнери стави вештачки кристал рамен деликатна пенливи круг дијаманти ( некои несакани вежба ) и добро дизајниран од комбинација на органски модели , столари, само треба да се укаже на вежба за дупчење алатка за да се извлече се држиме до соодветниот симбол на платно , на тој начин пополнување дијамант паста , официјално започна на неколку минути , а потоа полека се населени региони кои одговараат на секој симбол , дијамант нерешено 40 CM * 40 CM долги како два часа може да се направи во врска со тоа.
DIY дијамант сликарство носи заедно концептот на современата популарна DIY концепт и повеќето модерни флеш вежба , тоа може да предизвика голема доза на внимание во краток период на време , и преплави Глобалната
DIY сликарство е длабочина каде дијамант , повеќе точни државата DIY засилување, доби поголемиот дел од лицето идентитет .

Всичко за продукта

Размер:
Box packing, Bag packing
Брой цветове:
1-30
Форма На Диаманта:
Кръг
Външната Опаковка:
Цветна Кутия
Материал:
Смола
Форма:
триизмерно изображение
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати В Една Тръба
Стил:
На европейския и американския стил
Рамка:
No
Вид На Модела:
Растение
Област Оклейки:
Пълен
Воспользуйся:
Направи си сам диамантена живопис със собствените си ръце
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Функция:
Начало Декор; Подарък; Декорация На Сватбени Услуги
Универсален:
Спалня, трапезария, кабинет, дом, офис, хотел, ресторант и бар
Тип:
Направи си САМ Диамантена бродерия / diamond живопис / diamond мозайка
diamond материал:
Куб Диамант с 477 DMC цветове
Инструмент:
Молив; пластмасови плочи; глина
Размер:
54x85cm
Тип:
диамантена бродерия
Технологии:
Направи си сам диамантена живопис със собствените си ръце