.

Магнолия е модерен минималистичен Диамант живопис хол пълен бормашина триптих кръстат бод нов 5D Сам Диамант бродерия подарък

Магнолия е модерен минималистичен Диамант живопис хол пълен бормашина триптих кръстат бод нов 5D Сам Диамант бродерия подарък

156.80
BGN 99.00 -37 %

Сума
Налично за поръчка


Полу-готови производи, треба да се залепи своите дупчење

Производ големина е големината на платно
Ве молиме да контактирате со услуга за други големини
Платно симбол е јасно и уредно наредени непристрасно мрежа не му наштети на очите
Комбинација на букви и броеви,Професионален изглед технологија
Комбинација на букви и броеви платно со иста боја како дијамант
Дополнителни 30%%повеќе дијаманти
Користење на висока густина платно,Платно боја е деликатна
Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави
Рубикова Коцка Круг вежба
Повеќе реални /поубаво /Paste побрзо /Повеќе стереоскопски
Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави
Висока јачина на топло-топи лепила,супер-лепливи сила
Долгорочна конзервација не падне вежба
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!Производ големина е големината на платно! Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. [DIY Дијамант сликарство комплет] 1. Доволно смола дијаманти. 2. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. [Совети] 1. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. 2. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. 3. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. [DIY Дијамант сликарство производството чекори] Чекор 1 : Земете дијамант основната ткаенина, извади вежба Чекор 3 : (да се осигура дека дијамант сликарство чисти, се препорачува да се мијат рацете) за да ја отворите дното на некоја заштитна фолија агол, видете на вежба симбол се Однесуваат на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно. Чекор 4 : одговараат на се вежба симбол, најдете соодветните вежба Чекор 5 : да се Отстрани мали фах, соодветниот симбол вежба, кои влегоа во,стап дијамант на платно според соодветниот број. ( Вметнете круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). Чекор 6 : Со пенкало вежба се држи стап да се вежба во крајот на крпа на лепак малку по малку да го покажете малку леплива, па се повторува,различни симболи нарекува леплива заврши Чекор 7 : Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета. Чекор 8 : Откако ќе заврши, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто

Всичко за продукта

Размер:
Full drill150x50cm, Full drill180x60cm
Стил:
Модерен
Брой цветове:
1-30
Форма На Диаманта:
Кръг
Материал:
Смола
Вид На Модела:
Цвете
Воспользуйся:
Мулти-снимки
Рамка:
No
Форма:
Комбинация от три изображения
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Област Оклейки:
Пълен
Инструменти:
Бормашина / остра дръжка /глина / дубликат чанта / пинсети
Материал:
Основна материя-Платно / диаманти, кубче на Рубик
Воспользуйся:
Хол ресторант спалня картини
Тема:
Засаждането на цветя