.

DHL, Fedex от врата до врата безплатна доставка 12VDC 4000W 110V / 120V/220V/230VAC 50Hz / 60Hz максималната мощност 8000 Watts

DHL, Fedex от врата до врата безплатна доставка 12VDC 4000W 110V / 120V/220V/230VAC 50Hz / 60Hz максималната мощност 8000 Watts

BGN 750.50

Сума
Налично за поръчка


DC12 V 24 V 48 V-AC100 V-120 V 220 V-240 V, 4000 W 4 KW Чиста Синусна Бран соларни Инверторот Врв 8000 W
Спецификација :
Модел
Чиста инверторот 4000 W Врв 8000 W
На текст
DC Напон
12 V /24 V /48 VDC
Напон Спектар
11-15 V DC или 22-30 VDC
Не Оптоварување Тековната Влечење
Ефикасност
> 85%
DC Конектор
Кабли Со Клипови
Излез
AC Напон
100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC
Континуирано Напојување
4000 W
Пренапони Моќ
8000 W
Бранови
Чиста Синусен Облик
Фреквенција
50 Hz или 60 Hz
THD
Заштита
Нисконапонски Аларм
DC10.2-10.8 V or20.4
Низок Напон Затвори
9.5 DC или 19.5 DC
Во Текот Вчитај
Исклучи Излез
Во Текот Напон Затвори
15.5 V или 30.5 V
Во Текот На Топлинска
Исклучи Излез Автоматски
Осигурувачи
Краток Спој
Животна средина
Работна Температура
Помеѓу -10 и +50
Работна Влажност
10%~90%RH
Температура На Чување
Помеѓу -20 и +50
Други
Започнете
Услужни Почеток
Начини На Ладење
Вентилаторот За Ладење
Карактеристики :
1.Излез : Чиста синусен облик инвертер
2.4000 w континуирано производство
3.8000 W Врв моќ
4.Макс ефикасност>92%
5.CE,ROHS Apporved
6.Висока-брзина вентилаторот за ладење
7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита
8.Низок напон кроена,Низок напон аларм
Appliacation :
1) Во автомобил или на брод уреди серија : воено возило, полициски автомобили, медицинска брза помош, бродови, семафори, и др.
2) Индустриски капацитети серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.
3) Заводот област : Компјутер, печатач, копир, скенер, дигитална камера и сл.
4) Кујнски прибор серија : Микро бранова печка, индукција шпорет,фрижидер, и др.
5) Куќа апаратот апарати : Електрични фанови, правосмукалка, AC, осветлување светилки и др.
6) Моќност алатка серија : електрични пили, машина за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, и др.
Плаќање :
Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија TT, Плаќаат пал.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 15days,ако не и цел ќе бидат затворени од страна на систем.
Превозот :
Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).
EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Времето за испорака е прибл. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни
Празник) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации .
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели, ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо.
Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
Повратни информации :
Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек. Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб. Јас ќе го стори истото за вас.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.

Всичко за продукта

Тип Изход:
Единична стая
Изходна Мощност:
1-200КВТ
is_customized:
Yes
Тип:
Инвертори ac и dc
Размер:
CM
Входно Напрежение:
12V/24V/48V DC
Изходен Ток:
-
Изходно Напрежение:
110V / 120V / 220V/230V/240VAC
Изходна Честота:
50/60 Hz
Тегло:
KG
Номер На Модела:
Чисто инвертор 4000W
4000w разгара на слънчев инвертор 8000w:
инвертор за захранване чиста вълна синусоидальная
инверторен климатик храна:
чист прилив на инвертора 8000 W
инвертор слънчев:
инвертор на слънчевата енергия
слънчев инвертор 24V 220V:
цената на соларния инвертор
домашен инвертор:
производител инвертор
инвертор 48V до 230V:
синусоидална инвертор
автономен слънчев инвертор:
инвертор 24V до 230V
инвертор за захранване 230V 12V:
Автомобилен Инвертор