.

Dc 12v към AC 100v~240v автомобилен инвертор мощност 300 W

Dc 12v към AC 100v~240v автомобилен инвертор мощност 300 W

28.80
BGN 26.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка

Dc 12v на Ac 100v~240v автомобил моќност 300w инвертор
300w автомобил моќ инвертер
Производи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Изменета синусен облик излез waveform; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска над-струја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција Детали : Модел TE-300М-12/110 V TE-300М-24/110 V TE-300М-12220 V TE-300М-24220 V Номинална Моќност 300 W 300 W 300 W 300 W Max. Инстант Енергија 600 W 600 W 600 W 600 W DC влезниот напон 12 V 24 V 12 V 24 V AC излезен напон 110 VAC 220 VAC Не-оптоварување тековната 0.35 НА 0.18 НА 0.35 НА 0.18 AC излезна фреквенција 50 Hz/60 HZ AC излез waveform Изменета синусен облик Ефикасност >88% >90% >88% >90% DC влезниот напон спектар 10.5-15 V 21-30 V 10.5-15 V 21-30 V Низок Напон Аларм 10.5±0.3 V 21±0.3 V 10.5±0.3 V 21±0.3 V Нисконапонски Исклучување 10±0.3 V 20±0.3 V 10±0.3 V 20±0.3 V Текот Напон Заштита 15.5±0.5 V 31±1 V 15.5±0.5 V 31±1 V Низок Напон за Обновување на 12±0.5 V 24±1 V 12±0.5 V 24±1 V Над Напон Обновување 14.8 V 29.5 V 14.8 29.5 V V
Заштитна Функција Ниска/Над напон : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот вчитај : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот температура : LED Црвено светло, автоматско обновување Краток спој : LED Црвено светло, автоматско обновување на Текст обратна врска : Осигурач изгори надвор Работа Темп. -5 C—40 C Складирање Темп. Влажност -30 C-70 C Димензија 150×95×55мм Тежина
0.8 kg
Ви благодариме за посетата на нашата продавница и цел на нашите производи! Кога ќе се направи нарачката, ве молиме обрнете внимание на следново прашање :
1. Ве молиме да ни остави точен влезен напон(DC 12 V или 24 V) излезниот напон(AC110 V или 120 V или 200 V или 220 V или 230 V или 240 V), фреквенција ( 50 Hz или 60 Hz) , така што можеме да ви испратиме совршен производи.
2. Ве молиме оставете ги вашите јасно испорака на информации, посебно за телефонскиот број и име за контакт.
Внимание :
1. Ако вашата адреса е оддалечена област со DHL или Fed Ex, тогаш ние ќе ја испрати од страна на други express
2. Ние може да ниска одредување на некои цена за помалку царина кога превозот, ве молиме оставете вредноста на производот што сакате ни да се изјасни, во спротивно,ќе се пријавуваат од страна на нашите искуство; и ние ќе не носат на висока тарифа цена,купувачот мора да ги сноси reponsibility сами по себе.
3. На Клиенти од Бразил ве молиме мора да ја напушти CPF број или CNPJ број, инаку, шпедиција ќе одбие превоз;
Производство
Certifictions
Пакување
Плаќање :
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT, Money Gram,
Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Превозот :
Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).
EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Времето за испорака е прибл. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни
Празник) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации .
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо.

Всичко за продукта

Тип Изход:
Единична стая
is_customized:
Yes
Тип:
Инвертори ac и dc
Размер:
150*95*55mm
Входно Напрежение:
12V/24V
Изходен Ток:
0-3A
Изходно Напрежение:
110В/220V
Изходна Честота:
50 Hz/60 Hz
Тегло:
0.8kg
Номер На Модела:
TEM-300W
Изходна Мощност:
0-300 W
Непрекъсната изходна мощност:
Инвертор сила 300W modifid
Ефективността на максимална разрешена натоварване:
88%-92%
Сертификати:
CE&ROHS
Над / аларма на по-ниския напрежение:
ДА
Защита от пренапрежение/ниско напрежение:
ДА
Охлаждане път:
охлаждащ вентилатор
Вид На Продукта:
12v към 220v 300W доработало инвертор сила на автомобила вълна на синусите
Тип:
Инвертори ac и dc
Номер На Модела:
TEM-300W
Гаранция:
1 година