.

чиста синусоидална инвертор на слънчевата енергия 3000w 12V / 24V DC to 120V AC / 220V слънчев контролер с поддръжка байпас

чиста синусоидална инвертор на слънчевата енергия 3000w 12V / 24V DC to 120V AC / 220V слънчев контролер с поддръжка байпас

BGN 532.80

Сума
Налично за поръчка


Ве молиме Имајте во предвид : Сите предмети испратени од Кина. Според правилата на меѓународната трговија, можеби Ќе треба да се платат увозните тарифи . Сепак, со цел да се намали тарифи, ние се обидуваме да се изјасни ниска вредност. Ако имате подобри предлози, ве молиме контактирајте со нас. Ако цел на овој тип на инверторот, ве молам оставете ме порака (за влезен напон, излезниот напон, фрекфенција). 1. Влезен напон : DC 12 V / 24 V (само еден напон може да се изберат) , 2. Излезен напон : AC100 V / 110 V / 115 V / 120 V / 220 V / 230 V / 240 V (само еден напон може да се изберат), 3. Фрекфенција : 50 Hz или 60 Hz (изборен) (само една фреквенција може да се избере), ве Молиме оставете ги вашите јасно испорака на информации, посебно за телефонскиот број и име за контакт. Модел SP12/110-3000 LS SP24/110-3000 LS SP48/110-3000 LS SP12/220-3000 LS SP24/220-3000 LS SP48/220-3000 LS Континуирана Моќ Пренапони Моќ 3000 W 6000 W Фреквенција 50 HZ±0.5 HZ или 60 HZ±0.5 HZ Бран Форма Чиста синусен облик AC Регулатива THD Излез Ефикасност >90% DC Напон DC12 V DC24 V DC48 V DC12 V DC24 V DC48 V AC Напон 100 VAC или 110 VAC или 120 VAC ±5% 220 VAC или 230 VAC или 240 VAC ±5% Не Оптоварување Тековната влечење 1а 2а 0.5 a 2a 1а 0.5 DC Напон Спектар 10-15.5 V 20-31 V 40-61 V 10-15.5 V 20-31 V 40-61 V Низок Напон Аларм 10.5±0.5 V 21±0.5 V 42±1 V 10.5±0.5 V 21±0.5 V 42±1 V Низок Напон Затвори 10±0.5 V 20±0.5 V 40±1 V 10±0.5 V 20±0.5 V 40±1 V Над Напон Затвори 15.5±0.5 V 31±0.5 V 61±1 V 15.5±0.5 V 31±0.5 V 61±1 V Низок Напон за Обновување на 13±0.5 V 24±0.5 V 48±1 V 13±0.5 V 24±0.5 V 48±1 V Над Напон Обновување 14.8 V±0.5 V 29 V±0.5 V 59 V±1 V 14.8 V±0.5 V 29 V±0.5 V 59 V±1 V Лебди Полнење Напон 13.6 V 27.2 V 54.4 V 13.6 V 27.2 V 54.4 V PV Текст Полнење тековната 30 A 20 A 30 A 20 A соларни панели open-коло напон 18 V 36 V 72 V 18 V 36 V 72 V Спектар @ open-коло напон (VDC) Времето на префрлување ≤9 MS ≤9 MS ≤9 MS ≤9 MS ≤9 MS ≤9 MS Мрежа Текст Нерешено 100 VAC или 110 VAC или 120 VAC ±10% 220 VAC или 230 VAC или 240 VAC ±10% Заштита Низок Напон/Над Напон ЛЕР Аларм и Автоматско Обновување. Преоптоварување LED Аларм и Автоматско Обновување. Во текот Температура LED Аларм и Автоматско Обновување. Краток Спој LED Аларм и Автоматско Обновување. Работна Температура -10°- +70° Складирање Температура -30°- +70° Производство Големина 560*165*85(mm) Пакет Големина 650*235*150(mm) N. W/G. W 6.2/ 7.45(kg) Гаранција 2 Години Ладење Начин Интелигентни Вентилаторот за Ладење

Всичко за продукта

Входно Напрежение:
12V, 24V
Изходно Напрежение:
110-120В, 100V, 240V, 220-230V
Тип Гнездо:
Универсален
Тип Изход:
Единична стая
Тип:
Инвертори ac и dc
Тегло:
6.2KG
Изходен Ток:
30А/20А
is_customized:
Yes
Размер:
560*165*85(mm)
Изходна Честота:
50 Hz /60 Hz
Изходна Мощност:
1-200КВТ
Номер На Модела:
SP-3000LS
Защита:
Ниско Напрежение/Пренапрежение, Претоварване, Прегряване, Късо Съединение
Начин на защита:
Led аларма и автоматично възстановяване
Консумирана мощност без товар:
Над Минерални:
Изключете Изход Автоматично
Предпазители:
Късо Съединение
Работна температура:
Между -10℃ и +50℃
Започнете:
плавен старт
Охлаждане път:
Интелигентен Охлаждащ Вентилатор
Изходна ефективност:
>90%
Цифров Дисплей:
Вариант