.

AC to DC 48V High Power Switching Power Supply 600W with Aluminum Shell

AC to DC 48V High Power Switching Power Supply 600W with Aluminum Shell

BGN 70.64

Сума
Налично за поръчка


AC да 48 V DC Високо-Моќ Префрлување Напојување 600 W со Алуминиумска Школка
1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili
2.Ниска dc бран, висока ефикасност
3.ниска операција температура & долго перформанси живот
4.влезен напон погодна за многу countrys
5.Одлична изолација сопственост, висока dielectric сила
6.100% полно работно оптоварување тест на горење
7.2 години гаранција
Модел
S-600-48
На текст
AC влезен напон спектар(V)
AC 110/220 V±15%
AC Влез струја(max)
13.6 A /220 V;27.2 A/110 V
Фреквенција (Hz)
50/60 Hz
Ефикасност
80% Typ(230 VACFull Оптоварување)
Inrush струја(A)
Ладно-start 20 A/220 V
Истекување струја(м-р)
Излез
Излезен Напон(V)
+48 VDC
Напонот Пропис
+10%,-10%
Излезна Струја(A)
12.5 На
Сегашниот Опсег (А)
0-12.5
Номинална Моќност(W)
600 W
Почетно време,задржете-up време(ms)
Тон≤1000ms,Тд≥20ms @230 Vac Полно Оптоварување
Подемот време(ms)
Typ : 20ms @230 Vac Полно Оптоварување
Бран/Бучава(мвп-p)
120m Vp-p
Животна средина
работна Температура (°C)
-40°C - +65°C(се однесува derating крива)
Складирање Температура(°C)
-20°C - +60°C
Влажност
20% - 90% RH не кондензирање
Заштита
Во текот напон Заштита
>115%-135% Номинална излезниот напон
Во текот вчитај Заштита
>105%-150% Авто обнова
Краток спој Заштита
Latched
Други
Големина L*W*H(cm)
24.1*12.5*6.5 cm
Тежина
1329g
Наша моќ преку професионална организација, квалитетот е многу сигурен, на производи се продава добро во Европа и целиот свет.Од 2010 година, нашите производи имаат положено CE, и ROHS сертификација, и пристап до повеќе сертификати, купувачите можат да бидат сигурни купување.
Мало нарачки : Ние пакување на ставки со високи го скрши отпорот на воздухот торба и тоа ќе се обезбеди целосна заштита за вашите предмети во текот на долго време транспорт и бидете сигурни дека тоа пристигне во вашата рака со совршена состојба.
Најголемиот дел нарачки : По користење на бела кутија за пакување, користиме тешко хартија кутија за пакување, на крајот, ние ќе се користи силна вратоврска да се поврзе на стоки, па за заштита на надворешното пакување во добра состојба.Се осигура дека стоката во транзит е во добра состојба.
1. Ние се префрлува напојување индустрија искуство, да се произведуваат 10 w - 1000 w префрлување напојување, може да биде целосен опсег на моќ решенија за вас.
2. Квалитетот на нашите производи е сигурен, цена-ефикасен, одличен квалитет и прифатлива цена.
3. Имаме многу акции, брза испорака, без разлика на тоа колку на вашата нарачка.
4. Нашиот производ пакување е многу добар, клиенти не мора да се грижите за штета во транзит.
5. Нашите производи се различни, вклучувајќи ги и надворешно напојување, водоотпорен отворен за напојување, видео надзор напојување кутија, постојан струја за напојување, се прилагодува светлината на напојување, може да според вашиот треба да ги купите.
6. Нашата услуга е многу добар, 24 часа онлајн услуга, одговори на вашите прашања во навремено.
Почнувајќи од 2008 година, нашата компанија е специјализирана во истражување и развој, производство и продажба на префрлување напојување во последниве 10 години, на производи се продава добро во домашната да целиот свет, вклучувајќи ги и Азија, Европа, Африка, Северна Америка, производи фаворизирана од страна на клиентите.Нашата компанија зафаќа површина од околу 5000 метри квадратни, има истражувањето и развојот тим повеќе од 10 луѓе, производство на персоналот на речиси 200 луѓе, 50 луѓе тим за продажба, компанијата годишно производство на 600000 единици, годишен излезна вредност достигна речиси 20 милиони јуани.Нашата компанија е посветена на градење на бренд, да се фокусираат на квалитетот на производот, победи на довербата на клиентите.

Всичко за продукта

Тип Изход:
Единична стая
Изходно Напрежение:
48V
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
S-600-48
Изходен Ток:
12.5 а
Изходна Честота:
50/60 Hz
Изходна Мощност:
600 W
Входно Напрежение:
AC110/220v
Материал На Черупката:
Алуминий
Цвят:
Сребро
Опаковка:
Опаковка в кутия
Ефективност:
80%
документ:
CE, ROHS
Охлаждане път:
По Вентилятору
Приложение:
ДРИБЛИРА
Размери на продукта:
24.1*12.5*6.5 см