.

Модел B Нова Градина Walk Maker мухъл път Pathmate с бетонна покритие мухъл тротоара мухъл модел B

Модел B Нова Градина Walk Maker мухъл път Pathmate с бетонна покритие мухъл тротоара мухъл модел B

BGN 24.00

Сума
Налично за поръчка


Модел Б на Нови Градина Прошетка Создателот Мувла Пат Pathmate со конкретни отворајќи мувла тротоарот мувла моделот Б у ld DIY градина алатки за донесување пат за тротоарот на моделот на одлуки
Градина патека - е патека или област, изграден од камења за лесно движење, како и за декорација уредување. Градина патеки поврзете сите линкови и предмети заедно и да се нагласи сите благодат и убавината на вашата градина. Користење на специјални калапи секој може да го направи рачно градина пат во неговата куќа. Нема потреба да се ангажираат професионалци за да се направи сега под градина патека со сите! Лесен за употреба - само се меша со конкретните! Ова е тешка должност калапи - пчела може да се користи 1500 пати !!! Можете да ги користите за да го направи вашиот патеката - само треба 10-15cm база. Можете да додадете боја ви се допаѓа. Произведено во Кина.
Модел Б Карактеристики :
• Должина, ширина, висина на форма :
50*50*4.5 cm
• 9 "камења" на плоча
• Висината на "камења" : 45 mm
• Материјал : Полипропилен
Како да го користите овој Конкретни Paver Калап за изградба на патишта :
Чекор 1 :
Микс цемент со вода, според пакет насоки. Кога е подготвен за употреба, на бетон ќе биде конзистентност на овес и дебели доволно да се одржи на раб кога ќе парче во тоа со лопата.
Чекор 2 :
Пополни paver мувла, scooping на бетон со лопата и прави сигурни дека за да се пополни секоја област.
Чекор 3 :
Со користење на гумени ракавици, ширење на конкретни околу мувла, пополнување на празнини или низок поени. Допрете го калапот со вашата рака за да ги елиминираат сите меурчиња.
Чекор 4 :
По контури на мувла, мазна бетон, бришејќи си било вишок.
Чекор 5 :
Им овозможи на бетон за да го поставите за максимум пет минути, а потоа внимателно се отстрани мувла. За следната водат, ротирање на мувла една четвртина-се сврти и место тоа, покрај paver само што ги заврши, angling малку ако сте создавање на curving пат.
Чекор 6 :
По овозможи на конкретни лек преку ноќ, пополнување на пукнатини со нечистотија и се измијат од вишокот. Влажни земјата околу новоформираната плочи за да им помогне да ги решат.
Градината патот е патеки или на платформа која е поставена од камења за полесно движење, како и за уредување украс. Градина патеки се обединат сите линкови и објекти во една целина и се истакне сите благодат и убавината на вашата градина.

Всичко за продукта

Цвят:
Черен
Тип:
Огради, Решетки И Врати
Покритие На Рамката:
Без Покритие
Материал На Рамката:
Пластмаса
Характеристика:
Еко-Содружественный
Пластмасов Вид:
PP
Вид На Третираната Налягане Дърво:
Природата
Размери на продукта:
50*50*4.5 см