.

CE одобрени домашна полза супер звукоизолирани безшумен дизелов генератор с мощност 20 кВт

CE одобрени домашна полза супер звукоизолирани безшумен дизелов генератор с мощност 20 кВт

BGN 5044.80

Сума
Налично за поръчка

CE одобрено домашна употреба супер soundproof 20kw молчи дизел генератор
20kw Дизел Генератор : Премиерот моќ : 20kw Max Моќност : 22kw Мотор Модел Бренд : РИКАРДО ZH4100 D Алтернатор : Кина Brushless Брзина на вредноста опции : Механички ИЛИ Електрични
Genset спецификација 1.1 Genset модел HQR20 GFS 1.2 Номинална моќност Kw 20 1.3 Напон V 380/220 1.4 Брзина 1500 RPM 1.5 Фреквенција HZ 50 1.6 Номинална моќност фактор 0.8(заостануваат) 1.7 Тежина кг 910 Димензија mm 2300*900*1530 2 Моторот 2.1 Бренд РИКАРДО 2.2 Модел ZH4100 D 2.3 силата на Моторот KW 33 2.4 Бр.на цилиндар 4 2.5 Ладење тип на вода за ладење 2.6 Брзина 1500 RPM 2.7 Понесе*мозочен удар 100 mm*115 2.8 Зафатнина L 3.45 2.9 Почнувајќи систем DC24 V електрични почнувајќи 2.10 потрошувачка на Гориво g/kw.h 219 2.11 тип на Гориво Дизел 2.12 Смазка капацитет L 18 3 AC алтернатор 3.1 Бренд Stamford 3.2 Модел 20kw 3.3 Тип Brushless permanet магнет 3.4 Напон 380 V 3.5 Изолација степен H 3.6 Заштита одделение IP22 3.7 Напон контрола AVR автоматско приспособување 4 Контролер 4.1 Модел Smartgen

Всичко за продукта

Номинална мощност:
20 кВт
Скорост:
1500rpm
Номинален Ток:
36А
Номер На Модела:
HQR20GFS
Номинално Напрежение:
220 / 380V
Честота:
50 Hz
is_customized:
Yes
Тип Изход:
Променлив ток трифазни