.

Generador Eolico Gerador De Porto генератор на постоянен магнит се втурнаха вятърен генератор 12 / 24v 400w Home Use Windmill / On Sale

Generador Eolico Gerador De Porto генератор на постоянен магнит се втурнаха вятърен генератор 12 / 24v 400w Home Use Windmill / On Sale

368.00
BGN 294.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


2017 Ограничен Generador Eolico Правец на Генератор 12/24v 400w Домашна Употреба Ветерници / Генератор, 5 Ножеви, Години Гаранција Мали За Чамец
Ветерната Турбина Генератор Карактеристики:
1. 2m/s ниска брзина на ветрот ќе почне на ветерната турбина генератор.
Ова е најочигледниот advange на овој правец на генератор во сите на исто ниво производ на пазарот кој го направи висока ветерна енергија искористувањето стапка.
2. DC излез, изградена-во контролер
Изградена-во контролер дизајн го прават контролер производство стабилно производство на енергија. 12 V или 24 V DC напон излез може да биде автоматски признавање.
3. Ниска вина и силна способност да се спротивстави на Тајфунот
Фан усвојува уникатен дизајн на трупот на авионот шок непречено функционирање, никаква бучава, на ножеви со најлон композитни материјали за производство и да стане, со оптимизација на аеродинамичен дизајн и структурните дизајн, започнете со брзина на ветрот е низок, висок ветерна енергија искористувањето коефициент, се зголеми моќта генерирање капацитет. Стерн кормило усвојува дизајн на автоматско yaw, посилна можност да се спротивстави на тајфунот, безбедна и сигурна работа.
4. Хоризонтални бунари функција.
На ветерната турбина генератор може да се прилагоди на агол автоматски според правец на насоки од страна на хоризонтални бунари дизајн.
5. 15-годишна долг животен век.
Поради моторни внатрешни лавиринтот дизајн, надворешни сите сврзувачки елементи се висока јачина од не ' рѓосувачки челик производи, толку тоа е подобро за заштита ефект, може да водоотпорен (IP65), спречување на песок поефикасно.
6. Структура е едноставен и сигурен, прекрасен изглед, силна мобилност. Предлози 1. Изградена-во контролер е rectifier модул на ветерната турбина. Тоа не е вистинска контролер. Функцијата на rectifier модул е да ја пренесе три фаза AC енергија од ветерна турбина да се DC излезна моќ. За да се заштитат батерија, треба да се совпаѓаат надворешен правец на контролер за оваа ветерница.() 2. Овој правец генератор е употреблив за 12 V и 24 V систем, но 12 V систем напон ќе биде повеќе ефикасност и повеќе моќни. Само купувачот локалните брзината на ветерот е секогаш во голема брзина секој ден( побрзо отколку 12m/s), 24 V систем напон е употреблив. Значи, ако не ви се забелешка напон, ние ќе го испратам до тебе 12v правец на генератор
Технички Опис :
Производ Слика:
Лесен За Инсталација :
Едноставна Структура :
Конекција Diagrames :
Примена На Проекти :
Линија за производство на Wind Генератор :
Пратки :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1.Зошто се цени толку ниска, што се овие квалитетот предмети и сосема нов? Ние продаваме нови објекти директно од фабриката во Азија. Тоа е зошто нашите цени се многу конкурентни. За да се одржи контролата на квалитетот ,ние лично се врши увид за секоја ставка пред пратката. Сите предмети се 100% нови и прегледани. 2. Каков вид на регионот може да се инсталира ветерна турбина? Мали ветерни турбини треба да се применуваат во регионите кој правец reso urces е доволно. Годишната средна брзина на ветрот треба да биде повеќе од 3m/s, ефективната брзина на ветрот 3-20м/s треба да биде повеќе од 3000h во акумулацијата во текот на годината. Густината на 3-20м/s ефикасно просек од ветерна енергија треба да биде повеќе од 100 W/m 2 .
Треба да се напомене дека изборот на отценети дизајн брзина на ветерната турбина е во согласност со локалните дизајн брзина. Тоа е значително во користењето на ресурси на ветар и во економски аспект. Тунел тест докажува дека фан моќ за трансформација на impeller во директен сооднос со брзина на ветрот, кој е да се каже, брзината на ветерот одлучи производството на електрична енергија.

Всичко за продукта

Напрежение:
12V, 24V
Спецификация:
3 Blades, 5 Blades
Цвят:
Бял
Мощност:
400W
Номер На Модела:
B-400S
Тип:
Ветроэнергетический Генератор
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
B-400S
Стока:
Генератор турбина 400w
Номинална мощност:
400 W
Номинално Напрежение:
12Vor24VDC
Диаметърът на ротора :
1200мм
Пусковая скорост на вятъра (м/с):
2
Номинална скорост на вятъра (м/с):
12
Номинална Скорост На Въртене:
900р/мин
Тип На Двигателя:
Монофазен генератор с постоянни магнити
Брой Ножове:
5