.

Малък генератор турбина 12V / 24V опционное поколение на вятъра, генератор за вятърна енергия 400W регулатор на вятъра.

Малък генератор турбина 12V / 24V опционное поколение на вятъра, генератор за вятърна енергия 400W регулатор на вятъра.

377.60
BGN 302.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


400 W станбени-ветрот-генератор Max 600 w 12v/24v DC излез со Добар Квалитет со водоотпорен Правец на контролер за домашна употреба Пакување Листа 1. Ветерната турбина 2. 5 КОМПЈУТЕРИ на ножеви 3. Ветерната турбина центар 4. Завртка завртки и носот конус 5. Правец на контролер
Вистински Фотографии за 400 W 24 V Ветерната Турбина Генератор :
Три-фаза Постојан Магнет Генератор :
Технички Параметар на 400 W 24 V Ветерната Турбина Генератор :
Номинална Моќност
400 W
Номинална AC Напон
AC12 V/24 V
Номинална Брзина На Ротирање
900r/мин
Број на ножот
5 PCS
Start-up брзина на ветрот
2.5 m/s
Cut-во брзина на ветрот
3.5 m/s
Кроена брзина на ветрот
15 милиони/s
Номинална брзина на ветрот
12m/s
Моторот
Три-фаза постојан магнет генератор
Дијаметар на роторот
1230mm
Сечилото материјал
Карбонски влакна со најлон
Предложи Кула дијаметар
48mm
Излезна линија анти-ликвидација уред
Вкупно три-фаза комутаторот за префрлување
Животен век
15years
Опрема површината заштита
Алуминиум оксид + пластичен слој
Работна температура
-40°C до 70°C
Тежина
9kg
Пакет димензија
672mm*350mm*210mm
Правец на силата задолжен контролор
Линија за производство на Wind Генератор :
Настава за Правец Powe р Систем
Safty Пакување Метод
1.Светот
2.Транспорт време :
Од Express : Општо земено, околу 5-10 работни дена
Од Воздухопловната : Општо земено, околу 15-25 работни дена
(Забелешка : Ние ќе наплаќаат дополнителни превозот надомест ако локацијата е оддалечена или ние ќе ги користите другите испорака начин)
3.Ние брод на Alixpress адреса на САМО. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат
4.Предмети ќе бидат deliveried во рок од 3 работни денот на уплатата примена.Објектите се deliveried од Хонг Конг користење на истите да се Изречни или Воздухопловната
5.Повеќето земји во рок од 5 до 10 работни дена,освен Западна европа, Африка(15-30days.)
Следново е приближна на превозот време за различни региони : Земја
Транспорт Време Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .1% 50.1% 29.6% 10.5% 4.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.9% 63.2% 19.1% 3.4% 4.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.4% 50.0% 14.3% 7.2% 7.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.5% 28.6% 43.8% 10.1% 7.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% 22.2% 30.3% 20.9% 15.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.0% 47.1% 31.4% 17.6% 3.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.5% 25.0% 47.9% 12.9% 10.7% Наплата
Нашата по продажба на услуги, исто така, се задржи следење и испрати порака до вас кога постои задоцнување во превозот
6.Кога ќе го примите пакетот, ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете.Не пријавете се ако објектите се скршени,и побара испорака компанија да се направи "штета сертификат" Инаку,ние ќе не дава никаква гаранција и наплата
Превозот и известување
♠ Имаат ист оваа Цел го вклучуваат 1pc ветерница и 1pc правец на контролорот, кулата не е вклучена.
♠ Имаат ист сите примероци се препорачува да се испрати преку DHL, FEDEX или ТНТ експрес.
♠ Имаат ист за масовно купување, ние ви препорачуваме да брод на стока по морски пат. Ве молиме контактирајте го нашиот продажен да добиете детали море товарен цитат.
♠ Имаат ист дополнителни трошоци или оданочување што се случи во destine земја ќе биде во купувачот сметка.
♠ Имаат ист било неочекувани дополнителни трошоци (се наплаќа по курир) за далечински областа на испорака ќе бидат платени од страна на купувачот.

Всичко за продукта

Напрежение:
12V, 24V
Спецификация:
3 Blades, 5 Blades
Цвят:
Бял
Мощност:
400W
Номер На Модела:
FA-400W-24V-B
Тип:
Ветроэнергетический Генератор
is_customized:
Yes
Номинална мощност:
400 W
номинално напрежение на батерията:
12V/24V DC
Брой на ножовете:
5
генератор:
ac генератор с постоянен магнит
Диаметърът на ротора :
1.23 м
АКСЕСОАРИ:
Регулатор На Смяна На Ветрогенератора
Цвят:
Бял
Приложение:
ветроэнергетическая система
Продължителност на живота:
15 години
Гаранция:
12 месеца