.

Бързото пристигане ATTEN GA1072CAM цифров запомнящият се осцилоскоп канал 2 1GSa/s USB 7 TFT LCD AC 110-240 v

Бързото пристигане ATTEN GA1072CAM цифров запомнящият се осцилоскоп канал 2 1GSa/s USB 7 TFT LCD AC 110-240 v

621.60
BGN 591.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


главната карактеристика
● да се обезбеди два аналогни канали, максимален проток на 200 MHz, 2 Mts меморија длабочина, 1 Gsa / s реално време за земање мостри стапка
● Изобилство предизвика видови : Edge пулсот ﹑ ﹑ Видео ﹑ ﹑ наизменично падина
● 32 Автоматски мерења на бранови параметри, да обезбеди упатство за следење ﹑ ﹑ автоматско курсорот мерења
● бранови мрежа на осветленоста на екранот и осветлувањето може да се прилагоди
● PASS / FAIL откривање функција
● Флексибилни бранови снимање и репродукција
● Стандардна конфигурација интерфејс : USBDevice, USBHost, RS-232
● повеќејазична интерфејс екранот
● Поддршка У диск за складирање ﹑ бранови интерфејс на сликата, и преку сигурен и лесен систем У диск надградба
● Поддршка на КОМПЈУТЕР далечинска контрола
Апликации :
Електронски коло дизајн и дебагирање
Истрагата моментален сигнал
Коло Функционален Тест
Индустриски Мерења За Контрола На
Нега и Чистење
Рутина за одржување
● Кога складирање или ставање на инструмент, не го изложувајте на течни кристали продолжено изложување на директна сончева светлина.
● За да се избегне оштетување на инструмент или сонди, не се изложи на спрејови, течност, или растворувачи. Технички Спецификации
Тип
GA1052 CAM
GA1072 CAM
GA1112 CAM
GA1202 CAM
Bandwith
50 MHz
70 MHz
110 MHz
200 MHz
канал
2
Во реално време за земање мостри стапка
1 Gsa/s
Меморија Длабочина
2 Mpts
Подемот Време
<8.7 нс
<5.8 нс
<3.5 нс
<1.7 нс
текст отпор
1 MΩ±2%||16p F±3p F
1 MΩ±2%||20p F±3p F 50Ω 5vrms
Време База На Опсег
10ns/div-50-тите/div(1-2-5 секвенца)
5ns/div-50-тите/div(1-2-5 секвенца)
2ns/div-50-тите/div(1-2-5 секвенца)
СКЕНИРАЊЕ : 100ms/div~50-тите/div
Вертикална Чувствителност
2m V/div-5 V/div(1-2-5 секвенца)
Вертикална резолуција
8bits
Активирањето извор
CH1.CH2.ЛОК.EXT/5.ACLINE
Математика
+.-.×.÷.FFT
Дигитално филтрирање
Високо-да помине, ниско-pass, бенд-стоп, бенд помине
Максимален влезен напон
400 V(DC+AC Врв,1 MΩ
текст отпор )
Внатрешна меморија
2 збир на референтни бранови, 20 групи се постави, 16 бранови
Надворешна Меморија
Bitmap меморија, CSV, бранови, поставување
Јазици
Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески На Англиски Јазик Француски Јазик Германски Италијански Шпански, Португалски На Руски И Јапонски Корејски
пристаништа
USBHost.USBDevice.RS-232.Поминете/Failout
екранот
7"TFT-LCD
800×480
моќност
Глобална напојување за AC100-240.45~440 Hz.30 VAMax
додатоци
- Упатството за корисникот
- Гаранција Картичка
- Сертификат
- 1 : 1/10 : 1 сонда две
- Па според вашата земја стандард кабелот за напојување
- USB кабел
- CD-ROM-от (содржи Дигитални Обемот компјутерски софтвер систем)

Всичко за продукта

Направи си Сам пособия:
Електрически
Цифровите Канали:
2
Широчина На Лентата:
60-99мгц
Размер На Дисплея:
3,0-4,9 инча
Разделителна Способност На Дисплея:
128 * 64 пиксела
Честота На Дискретизация В Реално Време:
МОС 200/с
Номер На Модела:
GA1072CAM
Записва Дължина:
1GMSa/s
Дали батерията е подвижна:
ДА