.

2P 50A DC 500V DC автоматичен прекъсвач MCB за фотоволтаична система за слънчева енергия PV батерия c curve CB сертифициран по Din Rail Mounted

2P 50A DC 500V DC автоматичен прекъсвач MCB за фотоволтаична система за слънчева енергия PV батерия c curve CB сертифициран по Din Rail Mounted

BGN 20.00

Сума
Налично за поръчка

Апликацијата TX7-63 Z(S) DC Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 50 A или помалку, еднонасочна струја оценка напон 220 V и 500 V. Тоа е главно се користи за преоптоварување и краток спој заштита во DC системот за дистрибуција на Опрема и електрична опрема. Тоа може да се широко се користат во електрична, пост, сообраќај, рударство претпријатие и различни видови на полиња. Во моментов Кина, нашите производи во случај одделение оценка напон е највисоко во однос на истите производи. Производи според GB14048.2 стандард. Номинална votlage DC 500 V Номинална струја 50 A 2 столбови Кршење тековната Icu(А) 10 KA
Спецификации
Објектот
DC МИНИ КОЛО ПРЕКИНУВАЧ
Код TX7-63 Z(S) DC
Пол
1 P
2 P
3 P
4 P
Напон
250 VDC
550 VDC/800 VDC
750 VDC
1000 VDC /1200 VDC
Тековната
1А,3А,6 A,10 A,16 A,20 A,32 A,40,50,63 A
ated влијание volt Uimp (KV)
4
Се кандидира кршење капацитет Идентичен(%lcu)
75%
Стандард
IEC/EN60947
Патување тип
термички магнетно
Кршење Капацитет
6 KA,10 KA
Карактеристика, Кривата
B,C,D
Механички
Реалната просечна вредност
20000
Стандардната вредност
Има око 8500
Електричен
Реалната просечна вредност
2500
Стандардната вредност
1500
Работна Температура
"-5°"до +70°
Релативната влажност
≤95%
Загадувањето Ниво
3
Инсталација На Животната Средина
Нема видливи шок и вибрации
Степен На Заштита
IP20
Електрични живот
Повеќе од 8000times
Механички живот
Повеќе од 2000times
Димензија(W) X(H) X(D)
18 X80 X71
36 X80 X71
54 X80 X71
72 X80 X71
Инсталација
35 MM DIN ЖЕЛЕЗНИЧКИ
Додаток
YES
Инсталација Висина
≤2000 M
Тежина(КГ)
0.12
0.24
0.36
0.48

Всичко за продукта

Тип:
Мини
Номер На Модела:
TX7-63Z(S)DC
Брой Полюси:
2
is_customized:
Yes
Брой Полюси:
2
Номинален Ток:
50А
Чупене На Способността На:
10ка
Монтаж:
35 мм din-рейк
Сертификат:
CB, ISO9001, CCC
Цвят:
Бял
Материал:
Висок Стандарт, Пластмаса, Сребро, Мед
Ръчна Живот:
10000times
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай (Континентален)
Номинално Напрежение:
DC500V