.

Китай производител на входа 3000A FRC-420-G1 гъвкава сонда Роговского с изхода на интегратора G1 333mv сплит-жило трансформатор на ток

Китай производител на входа 3000A FRC-420-G1 гъвкава сонда Роговского с изхода на интегратора G1 333mv сплит-жило трансформатор на ток

BGN 104.00

Сума
Налично за поръчка


Со Нарачување Забелешка :
1) FRC-420-G1 rogowski Серпентина вклучува Rogowski Калем кој е 420mm(Периметар) и Intergrator (G1).
Ако вие не треба G1 интегратор, може да се види нашата друг производ "FRC-420"
2) FRC-420-G1 со тековната опсег : 1-3000 A(доколку имате други тековни опсег се бара, само истрага нас), излез
може да биде било volt од 0-3 V (можете да изберете) . Ако не се направи какви било информации, ние ќе ви испратиме текст : 1-3000 A и излез : 333m V/3000 A.
Менгеме-на Флексибилни Rogowski серпентина Тековната Трансформатор е AC current transducer за постојана инсталација.
Тие ги комбинираат предностите на тенко, флексибилно, клип-околу Rogowski (смисла) серпентина со сигнал клима уред обезбедување
точни, вистинити rms мерење на напон или струја.
Карактеристики
1. AC струја сонда комунални од Rogowski принцип
2. Флексибилен и лесен
3. Серпентина должина од 20cm да 100cm
4. Погоден за мерење на струи од ма да 100k A
5. Лесно & брза инсталација на уреди за непрекинато напојување линија
6. Едноставен за инсталација во апликации каде просторот е ограничен
7. Големината на Rogowski серпентина може да биде наведен независно од примарната струја
8. Не страдаат од магнетни сатурација
Спецификација
Точноста
1.0
Фаза Shift
90 степени
Фреквентен Опсег
10 Hz до 10 MHz
Линеарност (10% до 100% од опсегот)
+ -0.1% од читање
Пропусниот опсег
2 Hz да 100k Hz
Диригент Позиција Чувствителност
+ -2% Максимум
Влијанието на Надворешните Поле
+ -2%
Температурата на работа
-20 до 70 степени
Модел
Сегашниот Опсег (А)
Напон излез (m V)
FRC-210-G1
1-1000 A
333m V
FRC-350-G1
1-2000 A
333m V
FRC-420-G1
1-3000 A
333m V
FRC-510-G1
1-4000 A
333m V
FRC-600-G1
1-5000 A
333m V
FRC-800-G1
1-10000 A
333m V
Димензија Димензии(mm) FRC-210-G1 FRC-350-G1 FRC-420-G1 FRC-510-G1 FRC-600 -G1 FRC-800 -G1 Слика големината На Прозорецот( (mm)±10% 60mm 103mm 125mm 155mm 180mm 245mm Б Rogowski Серпентина К. Г. (mm)±10% 73mm 120mm 141mm 171mm 201mm 266mm C Rogowski Серпентина Дијаметар 6.5 mm 8мм 8мм 8мм 10.5 mm 10.5 mm D Жица Доведе Дијаметар 4mm 4mm 4mm 4mm 4mm 4mm
Излез график
Апликации Мерни уреди, лабораториски инструменти. DC бран мерење Анализа на хармоници ќе го, електрични мерења Многу висока тековниот мониторинг Мерење почнувајќи transients на електрични мотори. Одеднаш краток спој тестирање на системот за Заштита за лизга-прстен мотори. Мерење на струи тече во рамките на голем генератор. Вратило Тековни мерења Мерење на струја на Електромагнетни Лансери

Всичко за продукта

Цвят:
червено, жълто, черно
Структура На Спирала:
Toroidal
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
FRC-420-G1
Използването на:
текущата
Фаза:
Единична стая
Номер На Спирала:
Автотрансформатор
Цвят:
черен, червен, жълт
Въвеждане:
0-3000А
Изход:
0-3V
С интегратор:
ДА
Името На Модела:
Гъвкава сонда Роговского FRC-420-G1