.

DC 4.5-40V стъпка надолу волтметър USB зарядно устройство модул на захранване Волта преобразувател на напрежение модул Buck 5V/2A с led дисплей отстъпка 40%

DC 4.5-40V стъпка надолу волтметър USB зарядно устройство модул на захранване Волта преобразувател на напрежение модул Buck 5V/2A с led дисплей отстъпка 40%

4.08
BGN 3.00 -26 %

Сума
Налично за поръчка

DC 4.5-40 V Чекор надолу Voltmeter USB Полнач за Volt Напон Конвертор Модул Buck 5 V/2 A со LED дисплеј 40% попуст Функција : 1.Voltmeter широк опсег : DC4.5 ~ 40 V. 2.5 V/2 A излезна струја (Само кога влезниот напон е 6.5 ~ 40 V, тоа може да излез 5 V). 3.Клуч ("Излез Овозможи" копче) switch USB излез, копче ("ниска енергија" копче) за да ја внесете ултра-ниска моќ. 4.Voltmeter може да биде вештачки калибрира, никогаш нема да постои voltmeter неточни проблем! 5.Со обратна поларитетот заштита, обратна поларитетот не е важно. 6.Со над-струја, во текот-температура заштита. 7.Со USB моќ индикатор. 8.Опремени со терминали за да се олесни жици. 9.Висока ефикасност, ниска бран. Упатство за употреба : Модул е поврзан со струја, напон може да се открие во реално време.Кога ви треба телефон, IPAD, MP3 и други дигитални производи бесплатно, кликнете на "Излез Овозможи" копчето,потоа USB моќ индикатор светла, USB излезен напон 5.0 V. Кога ќе треба да го исклучите voltmeter, кликнете на "Ниска Енергија" копчето, а потоа внесете го ултра-ниско-енергетски standby режимот, USB излез соодветните исклучување. Апликации : Широк влезниот напон, за во автомобил / на батеријата автомобил / мотор се користи за следење на батеријата напон; мерење на напон се потребни за различни прилики. Излезна струја способност 5.0 V/2 A, доволно за да се исполнат голем број на USB уреди, напон е многу стабилна. Voltmeter калибрација метод : Чекор 1, Притиснете на "Излез им Овозможи на" копчето на повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter трепка, овој пат во напонот пропис на владата; Чекор 2, притиснете на "Излез Овозможи" копчето (нормална брзина), напонот вредност е додавање на една единица; Притиснете на "Ниска Енергија" копчето, минус единица; Поради единица е помалку од 0.1 V, минималниот напон екранот за 0,1 V, па вие треба постојано да притиснете 1-5 пати да се види voltmeter промена 0.1 V, колку пати voltmeter промена 0.1 V со притискање на копчето, во зависност од моменталниот приказ напон, повисок напон, помалку на број притиснете. Чекор 3, притиснете на "Излез им Овозможи на" копчето на повеќе од 2 секунди, ослободување, за излез напон calibration mode.Податоците не се губи по електричната енергија.

Всичко за продукта

Размери:
Нормален
Номер На Модела:
1
търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
Направи си Сам пособия:
Електрически
източник на захранване:
DC
Тип На Дисплея:
Само Цифри
Обхват На Измерване:
DC 4.5-40V
Клас На Точност:
Нормален
Работна Температура:
Нормален