.

продажба е ограничена до 0.6 м, 100 бр. / лот led тръби 600 мм 2ft Smd 2835 стенни луминесцентни лампи Ac85-265v светлина Безплатна доставка светлини

продажба е ограничена до 0.6 м, 100 бр. / лот led тръби 600 мм 2ft Smd 2835 стенни луминесцентни лампи Ac85-265v светлина Безплатна доставка светлини

BGN 1048.00

Сума
Налично за поръчка


Цена : $141.70 Цена : $141.70 Цена : $141.70 Цена : $9.2 Цена : $8.2 Цена : $215 Цена : $205 Цена : $160 Цена : $205
T8 ЛЕР ЦЕВКА 600mm 9w 2ft, smd 2835 AC85-265 V,Ce, Rohs,2 годишна гаранција,Транспарентни / Млечниот,FEDEX Бесплатен Превозот, 100pcs/многу
Спецификации : Име на Модел : ЛЕР Цевка Напон : AC85 V~265 V Светлосен Извор : 2835 SMD LED Кол : 48 PCS Моќ : 9 W Домување Материјал : Млечно PC + алуминиумска плоча + алуминиумски Диск : Вграден-во (константна струја) се вози PC покритие (опционално) : транспарентни и млечно бела (default испратени млеко бел) светла Боја : Топло БелаЛадно Бела Боја Температура : 2700 K-3200 K6000 K-6500 K Живот : 50,000 часот Оценет IP : IP44
Примена :
1. Вдлабнати осветлување, полица осветлување, таванот/ѕидот заливите
2. Кабинетот и под контра осветлување, канцеларија, работно место
3. Назад осветлување, чекор осветлување, светлината кутии
4. Трговски, изложбени штандови, и панели
Пакет :
100pcs t8 лер цевка 600mm
Кога ќе се направи ред, ве молиме забелешка бојата и покривање сакате :
1. Ве молиме изберете боја :
А Топло Бела 3000 K B. Бела 6000 K
2. Ве молиме, изберете ја покрива :
А Млечниот Покрие Б. Транспарентен Капак
Ако не го избере, ќе испрати 6000 K белата и млечниот покрие as default.

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Топъл Бял, Студен Бял
Мощност:
10w
Цвят:
млечни капака, прозрачен капак
Тип Елемент:
Led лампи
търговска марка:
Экси
Ъгъл На Гредата (°):
180°
Дължина:
0.6m
Марка led чипове:
Эпистар
Средният живот (ч):
50000
Базов Тип:
G13
Форма:
Бар
Напрежение:
90-260V
Модел led чип:
2835
документ:
CE, ROHS, UL
Толеранс На Мощността:
3%
Светлинен Поток:
1000-1999 лумена
Брой led чипове:
Друго
Цветна Температура:
Студено бяло(5500-7000K)
Случай:
дневна
Тип Led Лампи:
Тръба
силата на:
9W (реален)
БРОЙ СВЕТОДИОДИ:
48ШТ
Честота на работа:
50-60hz
Фактор на мощността:
над 0,9
Светлинна ефективност на светодиодите:
90-100lm / w
Индекс На Цветовете:
над 75Ra
Материал:
Алуминий + PC (прозрачен / млечен)
Работна температура:
-20-45 градуса
Цветна Температура:
Топло бяло
Входно Напрежение:
85-265В AC