.

CP1H-X40DT1-D АД CPU 100-240VAC вход 24-точков релеен изход 16-точков нов оригинал

CP1H-X40DT1-D АД CPU 100-240VAC вход 24-точков релеен изход 16-точков нов оригинал

BGN 716.80

Сума
Налично за поръчка

CP1 H-X40 DT1-D САЛАДИН ПРОЦЕСОРОТ 100-240 VAC на текст 24 точка реле излез 16 точка Нови Оригинални
Карактеристики
Пулсот излез за 4 оски. Напредни моќ за висока прецизност на позиционирање контрола.
Висока-брзина шалтери. Диференцијална фази за 4 оски.
Лесно се справува со мулти-оската контрола со една единица.
Осум прекине влезови се вградени. Побрз обработка на околу 500 инструкции забрзува целиот систем.
Сериски комуникации. Две порти. Одберете Опција Одбори за или RS-232 C или RS-485 комуникации.
Ethernet Комуникација. Овозможено со користење на Опција Одбор. Две порти може да се користи како Ethernet порта за да се изврши. Ethernet комуникација меѓу CP1 H и домаќин компјутер.
Вграден-во Аналогни I/O. XA CPU Единици обезбеди 4 текст зборови и 2 излез зборови.
USB Периферните Порта. Друг стандард функција.
На structured text (ST) јазик. Прави математика работење уште полесно.
Може да се користи за CP1 W серија и CJ серија Единица. На extendibility на тоа е preeminently добро.
LCD дисплеи и settings. Овозможено користење на Опција Одбор.
Параметар спецификација
CPU Единица
Спецификации
Модел
Стенд-
ards
Тип на ПРОЦЕСОР
Моќност
понудата
Излез
метод
Влезови
Надвор-
става
CP1 H-X
CPU Единици
Капацитетот на меморијата :
20 K чекори
Висока-брзина шалтери :
100 k Hz, 4 оски
Пулсот излези :
100 k Hz, 4 оски
(Модели со транзистори
излези само)
AC
моќност
понудата
Реле излез
24
16
CP1 H-X40 DR-A
UC1, N,
L, CE
DC
моќност
понудата
Транзисторски
излез (тоне)
CP1 H-X40 DT-D
Транзисторски
излез (извори)
CP1 H-X40 DT1-D
CP1 H-XA
CPU Единици
Капацитетот на меморијата :
20 K чекори
Висока-брзина шалтери :
100 k Hz, 4 оски
Пулсот излези :
100 k Hz, 4 оски
(Модели со транзистори
излези само)
Аналогни влезови : 4
Аналогни излези : 2
AC
моќност
понудата
Реле излез
24
16
CP1 H-XA40 DR-A
DC
моќност
понудата
Транзисторски
излез (тоне)
CP1 H-XA40 DT-D
Транзисторски
излез (извори)
CP1 H-XA40 DT1-D
CP1 H-Y
CPU Единици
Капацитетот на меморијата :
20 K чекори
Висока-брзина шалтери :
1 MHz, 2 оски
100 k Hz, 2 оски
Пулсот излези :
1 MHz, 2 оски
100 k Hz, 2 оски
DC
моќност
понудата
Транзисторски
излез (тоне)
12
+
линија-
возачот
на текст,
2 оски
8
+
линија-
возачот
излез,
2 оски
CP1 H-Y20 DT-D
Димензија

Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
CP1H-X40DT1-D
Тип На Двигателя:
Друго