.

Вход GD10-0R7G-4-B inverter VFD честотен устройство ac нов 3-фазно 400V 0.75 KW 3.2 A

Вход GD10-0R7G-4-B inverter VFD честотен устройство ac нов 3-фазно 400V 0.75 KW 3.2 A

BGN 312.00

Сума
Налично за поръчка

Текст GD10-0 R7 G-4-Б Инверторот VFD фреквенција AC вози нов 3-фаза 400 V 0.75 KW 3.2 НА
Краток вовед на Goodrive 10 инвертери
Goodrive 10 Серија мин-економија инвертери се наменети за мали централи за ОЕМ апликација маркер. Со функцијата на vectorization V/F контрола и ПИД функција, мулти-чекор брзина, DC сопирање и Modbus комуникација и така натаму, на инверторот има повеќе предности, но окупирана помалку инсталација простор.
Карактеристики
1. V/F контрола
2. Природно ладење (за апликации со памук и прашина)
3. Мини структура, помалку простор за инсталација
Номинална Спецификации
Модел
Излезна моќност (kw)
Текст струја (A)
Излезна Струја (A)
Еднофазен 230 V
GD10-0 R2 G-S2-Б
0.2
4.9
1.6
GD10-0 R4 G-S2-Б
0.4
6.5
2.5
GD10-0 R7 G-S2-Б
0.75
9.3
4.2
GD10-1 R5 G-S2-Б
1.5
15.7
7.5
GD10-2 R2 G-S2-Б
2.2
24
11
Три-фаза 230 V
GD10-0 R2 G-2-Б
0.2
1.9
1.6
GD10-0 R4 G-2-Б
0.4
2.7
2.5
GD10-0 R7 G-2-Б
0.75
4.9
4.2
GD10-1 R5 G-2-Б
1.5
9
7.5
GD10-2 R2 G-2-Б
2.2
15
11
Три-фаза 400 V
GD10-0 R7 G-4-Б
0.75
3.2
2.5
GD10-1 R5 G-4-Б
1.5
4.3
4.2
GD10-2 R2 G-4-Б
2.2
7.1
5.5
Технички Спецификации
Функција
Спецификации
Влезен напон (V)
230 V : влезниот напон спектар : слободен фаза или три фаза 230 V 10%
400 V; влезниот напон спектар : три фаза 400 V 15%
Текст фреквенција (Hz)
50 Hz или 60 Hz Дозволениот опсег : 47~63 Hz
Излезен напон (V)
Еднаков на влезен напон со отстапување на помалку од 5%
Излезна фреквенција(Hz)
50 Hz/60 Hz, Флуктуација опсег : 5%
Контрола на владата
V/f контрола
Максимална излезна фреквенција
200 Hz
Прилагодлив-брзина на односот на
0.111111111
Преоптоварување способност
150% на номинална струја : 1 минута
Аналоген влез резолуција
Дигитален текст резолуција
Аналоген влез/излез
Текст 1.0~10 V или 0-20m A, излез; 1.0~10 V или 0~20m A
Дигитален влез/излез
5 канали дигитален текст, 1 Y терминал излез и 1 програмабилни реле излез
Комуникација
MODBUS
Mountable режим
Монтирање на ѕид
Температура на водење на животната средина
-10~500 C, derate над 400 C
Ладење
Единствен/три-фаза 230 V 0.2-0.75 k W природни ладење
Единствен/три-фаза 230 V 1.5-2.2 kw, три-фаза 400 V 0.75-2.2 kw
Грешка заштита
Во текот тековната, overvoltage, под напон, над температура, преоптоварување и други права
Сопирање единица
Единствениот стандард за GD10-Б
Апликации
Пакување машини, прехранбената машини, текстилни машини, центрифуга, гравирање машина, и машина за сечење, итн
Димензии
Ожичување

Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
GD10-0R7G-4-B
Тип На Двигателя:
GD10-0R7G-4-B