.

V560-4T0110 3 фаза 380V 11kw 14.5 HP 25A 2000HZ VFD инвертор за машини cloose-loop вектор

V560-4T0110 3 фаза 380V 11kw 14.5 HP 25A 2000HZ VFD инвертор за машини cloose-loop вектор

BGN 960.00

Сума
Налично за поръчка

V560-4 T0110 3 фаза 380 V 11kw 14.5 HP 25 A 2000 HZ VFD Инверторот за машина за cloose-јамка вектор
Информација за производот :
Модел : V560-4 T0110
Бренд : Sunfar
Текст : 3-фаза AC 380 V ±20% 50/60 Hz
Излез : 0~2000 HZ 25
Моќност : 11 kw
Опис :
клучен збор : V560 фреквенција трансформатор.
V560 серија инверторот е врз основа на целосно нов вектор за контрола на платформа и е конфигуриран со четири видови на основни контрола на алгоритми, вклучувајќи и затворени-јамка вектор, со отворен циклус вектор, V/F контрола и вртежен момент контрола. Тоа лесно може да се користат за различни комплицирано да контролирате апликации и може да се конфигурира со три проширување и изменување на максимум. Вектор има речиси стотици алармантна функции и може да се предупредат и да се избегне незгода, исклучување.
Карактеристики :
1.Максимална 75us тековната closed0loop одговор циклус, 200% започне вртежен момент при нултата брзина.
2. Стандард 5-цифрен две-линија LED панелот на екранот, и факултативниот LCD операција панел.
3. Вграден-во различни систем макроа и примена макроа, овозможувајќи за поедноставување параметар поставување преку користење на макро параметри.
4. Употребата на виртуелни влез и излез интерфејси за да се минимизира надворешни жици и интерфејс предизвикани од надворешни жици.
5. Автоматско авто-балансирање на струја, на власта или на моторот во случај на повеќе моторни врски.
6. Стотици комбинации на вртежен момент и револуција.
7. Вретено серво и поделба на позиционирање контрола.
8. Флексибилни конфигурација на приоритетите на фреквенција/револуција подесување канали.
9. Било незачувани параметар се прилагоди на полето може да биде спасен, напуштени или вратен на стандардната вредност со едно копче.
10.Ергономски операција панел овозможува заклучување и отклучување на тастатурата или софтвер.
11.Автоматска проверка на параметри на кои не користите функционална модули или селективно прикажување модифицирани, зачувана или промени параметри.
Примена :
Машински алати ,машини за плетење, зголемување на пакувањето на производот ,кабел машини ,нафта, хемиски ,перење опрема, centrifug
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.

Всичко за продукта

Тип:
Растение
Изходно Напрежение (В):
Няма
Номер На Модела:
V560-4T0110
Тип Генератор На Електроенергия:
V560-4T0110