.

0.1 KW 3 фазно 200V инвертор VFD честотен устройство ac SV001iE5-2 нов

0.1 KW 3 фазно 200V инвертор VFD честотен устройство ac SV001iE5-2 нов

BGN 328.00

Сума
Налично за поръчка

0.1 KW 3 фаза 200 V Инверторот VFD фреквенција AC вози SV001i E5-2 нови
Карактеристики
*V/f контрола
*Компактна големина : 68 x 128 x 85mm (2.7 x 5 x 3.3 инчи)
*0.1 ~ 200 Hz фреквенција излез
*1 ~ 10k Hz превозникот фреквенција
*Грешка историјата : Последните 3 грешки
*IP20 куќиште
*RS485 ( Воз / Modbus RTU) комуникација (вградената опција)
*DC Вбризгување на сопирање
*Избор на рачно/ автом. вртежен момент зголемете
*Избор на PNP/NPN влезниот сигнал
*ПИ контрола
*Нагоре-Надолу & 3-Жица операција
*Автоматско рестартирање по моментален на електричната енергија
*Изградена-во potentiometer
*Мониторинг & пуштање PC базирани софтверски алатки (Диск View)
Параметар копија единица
Број на модел : SV***i E5-*
001-1
002-1
004-1
001-2
002-2
004-2
Моторни оценка
[]
0.13
0.25
0.5
0.13
0.25
0.5
[k W]
0.1
0.2
0.4
0.1
0.2
0.4
Излез оценка
Капацитет [k VA
0.3
0.6
0.95
0.3
0.6
1.14
Тековната [A]
0.8
1.4
2.5
0.8
1.6
3.0
Напон [V]
Три-фаза 200 ~ 230 V
Фреквенција [Hz]
0.1 ~ 200 Hz
Текст оценка
Напон [V]
Еднофазен 200~230 V (±10%)
Три-фаза 200~230 V (±10%)
Фреквенција [Hz]
50 ~ 60 Hz (±5%)
Тековната [A]
2.0
3.5
5.5
1.2
2.0
3.5
Тежина
[кг]
0.44
0.46
1.68
0.43
0.45
0.67
Апликации :
Лифтот автоматски врати, спортска опрема, машинерија за храна, печатење/пакување подвижна лента
Други жешки itmes на овој 230 V i E5 серија инверторот за горенаведените апликации :
SV001 IE5-1
SV001 IE5-1 AC Инверторот Диск Starvert Серија i E5 Една Фаза 0.1 KW 100 W 200~230 V Нови
SV002 IE5-1
SV002 IE5-1 AC Инверторот Диск Starvert Серија i E5 Една Фаза 0.2 KW 200 W 200~230 V Нови
SV004 IE5-1
SV004 IE5-1 AC Инверторот Диск Starvert Серија i E5 Една Фаза на 0,4 KW 400 W 200~230 V Нови
Димензии
Ожичување
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашата
Настојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.
Answer : ___________________________ Note : Човек-направени уништување не се опфатени
Повратни информации&Контакт со нас на :
Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .
Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.
Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
SV001iE5-2
Тип На Двигателя:
SV001iE5-2