.

1794-IE12 АД FLEX Analog Input Module 12 single-ended inputs New Original

1794-IE12 АД FLEX Analog Input Module 12 single-ended inputs New Original

BGN 766.40

Сума
Налично за поръчка

1794 година-IE12 САЛАДИН FLEX Аналоген Влезен Модул 12 single-ended влезови Нови Оригинални
FLEX Аналогни Влезни Модули Секој канал на три 1794 година-IE8 модули и три 1794 година-IF4 I модули е поединечно се конфигурираат за саканиот текст опсег. Во 1794 година-IE12 канали се конфигурираат во парови. Користење со 2-, 3-и 4-жица текст сензор областа уреди. Внесување на податоци формат : 1794 година-IE8, - IE8 K, -IE8 XT :
16-битни 2 е дополнуваат, лево-оправдано 1794 година-IE12 : 16-битни 2 's дополнуваат 1794 година-IF4 I, -IF4 IXT, -IF4 ICFXT :
2 е надополнување
2 е дополнуваат проценти
бинарни
бинарни форумот
Мачка. Нема.♠имаат ист
Број на Влезови
Сигнал Опсег
Текст Конверзија Го Оценувате
Текст Резолуција
Апсолутна Точност
Чекор Одговор на 63% од FS
Надворешни DC Снабдување со Струја, Околија.
Моќ Дисипација, Макс.
Терминал Основната Единица
1794 година-IE8
1794 година-IE8 K#
8 single-ended влезови
4..20 m A
0..20 m A
±10 V
0 10 V..
256 мб сите канали
12 битови - Unipolar, 11 бита + sign - Биполарно
5.13 m A/Cnt
2.56 m V/Cnt - Unipolar
5.13 m V/Cnt - Биполарно
Тековната Текст : 0.20% Целосна Скала на 25 °C
Напон на Текст : 0.20% Целосна Скала на 25 °C*
Тековната Текст : 18.2 ms
Напон на Текст : 9.4 ms
60 м-р на 24 V DC
3.0 W во 31.2 V DC
1794 ГОДИНА-TB2, 1794 ГОДИНА-TB3, 1794 ГОДИНА-TB3 S, 1794 ГОДИНА-TB3 T, 1794 ГОДИНА-TB3 TS
1794 година-IE8 XT
1794 ГОДИНА-TB2, -TB3, -TB3 S, -TB3 T, -TB3 TS
1794 година-IF4 I
4 Изолирани влезови
4..20 m A
0..20 m A
±20 m A
±10 V
0 10 V..
±5 V
0..5 V
2.5/5.0/7.5 ms сите канали
16 бити - Unipolar, 15 битови + sign - Биполарно
0.320 m A/Cnt - Unipolar
0.640 m A/Cnt - Биполарно
0.156 m V/Cnt - Unipolar
0.313 m V/Cnt - Биполарно
Тековната Текст : 0.1% Целосна Скала на 25 °C
Напон на Текст : 0.1% Целосна Скала на 25 °C*
Струја или Напон Текст :
1200 Hz конверзија го оценувате = 0.6 ms
600 Hz конверзија го оценувате = 6.7 ms
300 Hz конверзија го оценувате = 13.4 ms
150 Hz конверзија го оценувате = 26.7 ms
80 m A на 24 V DC
2,0 W во 31.2 V DC
1794 ГОДИНА-TB2, 1794 ГОДИНА-ТБ 3, 1794 ГОДИНА-TB3 S, 1794 ГОДИНА-TB3 T, 1794 ГОДИНА-TB3 TS, 1794 ГОДИНА-TBN
1794 година-IF4 IXT
1794 година-IF4 ICFXT
1794 година-IE12
12 single-ended Не-isolatedinputs
4..20 m A (корисникот да се конфигурираат)
0..20 m A (корисникот да се конфигурираат)
8.0 ms сите канали
320 m V/cnt
0.641 m A/cnt
Тековната Текст : 0.1% Целосна Скала на 25 °C
Напон на Текст : 0.1% Целосна Скала на 25 °C*
Струја или Напон Текст : 1.3 s (0.09 s со Брз Чекор)
30 магистрирала на 24 V DC; 45 m A на 10.0 V DC
1.2 W во 31.2 V DC; 1.1 W во 24 V DC; 0.9 W во 10.0 V DC
1794 година-TB3 G или 1794 година-TB3 GS
♠ Имаат ист каталог броеви крај во (K) = Conformal Обложени, (XT) = екстремни средина.
# Секој модул 's каналот е индивидуално избор.
* Вклучува форумот, добивка, не-линеарност, и повторливост грешка услови.
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1794-IE12
Тип На Двигателя:
Друго